صدها عضو یگان های کُرد سوریه به ارتش اسد پیوستند
سرویس خارجی: نهاد موسوم به «حقوق بشر عفرین» با انتشار بیانیه‌ای گزارش داد که ۷۰۰ نفر از نیروهای یگانهای کُرد از مناطق «الشهباء» واقع در ریف حلب به نیروهای ارتش سوریه پیوستند.

این سازمان حقوقی کُرد گزارش داد که این تعداد نیروی گروه موسوم به «حزب اتحاد دموکراتیک» کُرد (PYD) به ارتش سوریه پیوسته‌اند.گفتنی است پس از آنکه مذاکرات نهاد موسوم به «شورای دموکراتیک سوریه» – شاخه سیاسی گروه «نیروهای دموکراتیک سوریه»- با دمشق شکست خورد، اتحاد دموکراتیک اوایل مهر ماه خواستار مذاکره با دولت سوریه شد. چندی پیش در دمشق مذاکراتی بین نمایندگان دولت سوریه و یک هیات از شورای دموکراتیک برگزار شد و توافقاتی بر سر شکل گفت‌وگوها و مکانیزم های مربوط به آن صورت گرفت، ولی این شورا با تحریک آمریکا این گفت‌وگوها را به هم زد. در چنین شرایطی منابع محلی سوریه اعلام کردند، ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا در اقدامی اشتباه مراکز نیروهای سوریه دموکراتیک در حومه شرقی دیرالزور را بمباران کرد.

در بحبوحه تداوم حملات جنگنده‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش علیه شرق فرات در سوریه، این ائتلاف به طور اشتباه مراکز نیروهای سوریه دموکراتیک در بیمارستان شهر “هجین” واقع در حومه شرقی دیرالزور را هدف قرار دادند. منابع محلی اعلام کردند که در نتیجه این حمله ۱۵تن از نیروهای سوریه دموکراتیک زخمی شدند.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند: این حمله پس از حملات داعش به بیمارستان شهرک “هجین” در شرق دیرالزور صورت گرفت که کردها موفق شدند پس از درگیری خشونت بار با اعضای گروه تروریستی داعش بر این بیمارستان سیطره یابند.در خبری مرتبط، یکی از فرماندهان نظامی گروه تروریستی ارتش آزاد مورد حمایت ترکیه، خود را تسلیم ارتش سوریه کرد.رسانه های مخالف دولت سوریه اعلام کردند که یکی از فرماندهان تیپ “سلطان محمد فاتح” از زیرمجموعه های گروه تروریستی ارتش آزاد در استان حلب خود را به ارتش سوریه تسلیم کرد. این فرمانده که نام وی “فادی جبرائیل” است پیش از این در شهر عفرین در شمال غرب حلب در ارتش آزاد خدمت می کرد.

وی به منظور استفاده از عفو ریاست جمهوری و عادی سازی پرونده خود، با یک خودرو پیکاپ وارد مناطق تحت تسلط دولت سوریه در استان حلب شد. بر اساس دستور رئیس جمهوری سوریه، تمامی کسانی که سلاح حمل کرده یا از دست عدالت گریخته و متواری شده اند، در صورتی که خود و سلاحشان را تسلیم کنند، بخشیده می شوند. خبر دیگر اینکه نبیه بری رئیس پارلمان لبنان بر ضرورت دعوت از سوریه برای شرکت در نشست اقتصادی سران اتحادیه عرب که قرار است نهم بهمن ماه امسال در بیروت برگزار شود، تاکید کرد.

وی از دعوت نکردن از سوریه برای این نشست ابراز شگفتی کرد و گفت: چگونه است که لبنان از سوریه برای شرکت در این نشست دعوت نمی کند در حالی که هر دو کشور روابط کاملی با هم دارند. بری افزود: هفته گذشته یک وزیر سوری به لبنان سفر کرد و پیشنهاد داد در صورت نیاز لبنان به برق، این کشور آماده کمک است. رئیس پارلمان لبنان همچنین به سفر چندباره تعدادی از وزیران لبنانی به سوریه اشاره کرد و یادآور شد که سفرای لبنان و سوریه در کشورهای یکدیگر حضور دارند.

نسخه مناسب چاپ