تجلیل از سهامدار ۱۰۲ ساله بورس ایران
 

در مراسمی که با حضور مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات)، سهامدار ۱۰۲ ساله در سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) احراز هویت شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در نشست شورای اداری شهرستان پاسارگاد که با حضور مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی برگزار شد، از مسن ترین سهامداری که تاکنون در سامانه سجام ثبت نام کرده است، تجلیل و مراحل احراز هویت آن به عنوان نخستین فرد سجامی در دفتر پیشخوان مرکزی سعادت شهر انجام شد.

حسین فهیمی در این نشست، با بیان اینکه سامانه سجام از اواسط امسال برای ثبت نام فعالان بازار سرمایه راه اندازی شده است، گفت: به دنبال پدر جامعه سهامداری ایران بودیم و توانستیم از طریق این سامانه، آقای مهدی بهروزی را در این شهر تاریخی و کهن شناسایی کنیم.

وی با اشاره به شرایط سخت کنونی اقتصاد کشور گفت : تمام ارکان نظام قصد دارند تا چالش های پیش رو را به فرصت تبدیل کنند و در این رابطه، بازار سرمایه نقش مهمی را در تجهیز منابع مالی و هدایت به سمت بنگاه های اقتصادی برعهده دارد.

مدیرعامل سمات افزود: تحقیقات نشان می دهد اقتصادهای بزرگ جهان مدیون بازار سرمایه قدرتمند خود هستند؛ به طوری که ترکیه با این راهکار توانسته است منابع نقدی سرگردان خود را به سمت بنگاه های اقتصادی سوق دهد تا منافع حاصل از توسعه بنگاه ها به جیب سرمایه گذاران واریز شود.وی با بیان اینکه هم اکنون حدود ۲۵۰ صندوق سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران فعال است، گفت: سرمایه گذاران می توانند از طریق این صندوق ها به صورت غیر مستقیم وارد این بازار شوند و نقش بسزایی در تامین مالی شرکت های حاضر در بورس و فرابورس ایران ایفا کنند.

در پایان، با اهدای لوح و جایزه ای از مسن ترین سهامدار بازار سرمایه تجلیل شد.

گفتنی است، مهدی بهروزی ۱۰۲ ساله بیش از ۴۰ سال می باشد که در بازار سرمایه ایران فعال است. وی بازنشسته شرکت قند مرودشت است و در گذشته های دور برای خرید سهام این شرکت، کد سهامداری دریافت کرده بود.

نسخه مناسب چاپ