بازگشایی دسترسی جنوبی ایستگاه دانشگاه خط یک مترو تبریز
*مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز و حومه از بازگشایی دسترسی جنوبی ایستگاه دانشگاه خط یک مترو تبریز خبر داد.

مصطفی مولوی با اشاره به هزینه کرد ۵۰ میلیارد ریالی برای اتمام این پروژه، گفت: این دسترسی به شکل گالری زمینی در مدت ۱۵ماه احداث شده است.

وی ادامه داد: با توجه به مکان دانشگاه تبریز در ضلع جنوبی ایستگاه، این گالری با ۲ ورودی مجزا احداث شده که یکی از ورودی‌ها از سمت شرق با هدف دسترسی آسان شهروندان و دانشجویان به دانشگاه و ورودی دیگر از سمت غرب، نزدیک میدان جانبازان، در نظر گرفته شده است.رضا زائر، مجری طرح خط یک قطار شهری تبریز نیز با اشاره به جزئیات این پروژه گفت: این گالریِ دسترسی به طول ۵۵متر، در زیر خیابان ۲۹بهمن اجرا شده است.

وی با اشاره به محدودیت‌های اجرای این پروژه افزود: از آنجا که بلوار ۲۹بهمن از شریان‌های اصلی شهر است و تأسیسات شهری زیادی از زیر این خیابان عبور کرده است، برای عملیات اجرایی نمی‌توانستیم خیابان را مسدود کنیم و از طرفی، عمق کم‌گالری و سرباره کم تونل، در اجرای آن به شکل زیرزمینی خطراتی را درپی داشت که با همفکری عوامل فنی و مشاور، اجرای دک فولادی به شکل موقت در دستور کار قرار گرفت.

زائر از تلاش مجموعه برای کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت کار خبر داد و گفت: به دلیل عدم جابجایی تأسیسات شهری، صرفه جویی چند صد میلیون تومانی در اجرای پروژه را شاهد بودیم و در نتیجه زمان اجرا نیز به حداقل کاهش یافت و اجرای تونل نیز بدون ریزش و نشست خیابان، به اتمام رسید.‏

نسخه مناسب چاپ