سازمان ثبت اسناد و املاک سالانه ۲ هزار میلیارد تومان درآمدزایی دارد
سرویس شهرستان‌ها: معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با گلایه‌مندی از کمبود امکانات در این مجموعه، گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک سالانه ۲هزار میلیارد تومان برای دولت درآمدزایی دارد.

سهراب عزیزاللهی در آیین معارفه مدیرکل جدید ثبت اسناد و املاک مازندران در ساری افزود: با وجود تمامی تلاش‌های انجام گرفته در سازمان ثبت، هنوز ۱۲۰واحد ثبتی این نهاد در ساختمان‌های غیر ملکی استقرار دارند که استانداردهای لازم را ندارند و وضعشان در شأن ارباب رجوع و پرسنل نیستند.

وی افزود: ۳۰ شهرستان و ۱۲۰بخش در کشور هم همچنان بدون واحد ثبتی هستند و مردم برای انجام امورشان باید کیلومترها راه طی کنند.

وی تثبیت مالکیت زمین، حفظ مالکیت اختراعات، ثبت ازدواج و طلاق‌ها را از جمله وظایف این سازمان برشمرد و تاکید کرد که در عین حال این سازمان از مجموعه‌های درآمدزا در کشور است.

* کاداستر، اولویت سازمان ثبت

معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اجرای کامل طرح کاداستر را اولویت مهم این سازمان برشمرد و گفت: کاداستر طرحی موفق و تاثیر گذار است و این سازمان مصمم به اجرای این طرح است تا به سرانجام برسد.

وی افزود: با وجود مقاومت افرادی که منافعشان به خطر می‌افتاد یا اطمینان به موفقیت کاداستر نداشتند، اما سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این موضوع قدم گذاشت و به دنبال اجرای تمام و کمال آن است.

وی از کاداستر به عنوان چراغ روشنی توصیف کرد وگفت: با اجرای این طرح اجازه دزدی و فساد در حوزه زمین به افراد داده نمی‌شود چرا که وقتی مالکیت زمین دولت و مردم مشخص نباشد این سودجویی‌ها می‌شود.

وی اجرای کاداستر در مازندران را با اهمیت‌تر از سایر نقاط کشور دانست و افزود: این استان به خاطر برخورداری از زمین‌های منحصر بفرد و ویژه در سواحل دریا و جنگل همواره مورد طمع قرار گرفته است که اجرای کاداستر می‌تواند مانع خوبی در این زمینه باشد.

عزیزاللهی اجرای برخی طرح‌ها و برنامه‌ها در سازمان ثبت اسناد را راهبردی و تحول آفرین توصیف کرد و توضیح داد: یکی از این برنامه‌ها آرشیو اسناد است که تاکنون ۳۰میلیون سند با بیش از ۹۰۰ هزار برگ آرشیو شده است.

در این مراسم عباسعلی زارع به عنوان مدیر کل جدید ثبت اسناد و املاک مازندران معرفی و از زحمات بهادر قدردانی شد.‏

نسخه مناسب چاپ