آمریکا فرزندان مقامات ایرانی را اخراج می‌کند
نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، اعلام کرد که این وزارتخانه موضوع اخراج فرزندان مقامات جمهوری اسلامی‌از این کشور را بررسی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، «برایان هوک» نماینده وزارت خارجه آمریکا در یک پیام ویدئویی مدعی شد تحصیل فرزندان مقامات ایرانی در ایالات متحده یک نمونه ریاکاری است.

هوک با ابراز عصبانیت از شعار «مرگ بر آمریکا» ادعا کرد مقامات ایرانی در حالی که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند خانواده‌های خود را به کشور «به اصطلاح شیطان بزرگ» می‌فرستند تا با استفاده از پول مردم ایران در آنجا زندگی و تحصیل کنند.

وی گفت: می‌توانم بگویم ما داریم روی این مساله کار می‌کنیم، در حالی که من نمی‌توانم درباره پرونده‌های افراد یا گفتگوهایمان درباره سیاست داخلی‌ مان صحبت کنم. شبکه «ان بی سی» اخیرا خبر داده بود که خانواده‌های آمریکایی‌های زندانی در ایران در نامه‌ای از دولت دونالد ترامپ خواسته‌اند که ویزای فرزندان مقامات که در آمریکا حضور دارند را لغو کند. پیش از آن در روز ۱۰مرداد یکی از مقامات سابق از ترامپ خواسته بود تا فهرست بستگان مقامات ایرانی را که در ایالات متحده زندگی می‌کنند یا کارت اقامت دائم (گرین کارت) دارند، منتشر کند.

نسخه مناسب چاپ