آمریکا، پاکستان را در فهرست کشورهای ناقض آزادی مذهبی قرار داد
سرویس خارجی: وزارت خارجه آمریکا در تازه‌ترین اقدام خود علیه پاکستان،نام این کشور را در فهرست کشورهای نقض کننده آزادی دینی قرار داد. «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن دولت پاکستان را در فهرست ناقضان آزادی دینی قرار داده است.
وی گفت: اسلام آباد را در لیست کشورهایی با نگرانی های خاص در ارتباط با محافظت از مردم در عبادت هایشان مطابق با اعتقادات آنها قرار داده ایم.پمپئوادعا کرد: واشنگتن نمی تواند چنین سرکوب?هایی را تحمل کند!
همچنین واشنگتن در اقدامی متناقض چند ساعت پس از قرار دادن نام پاکستان در فهرست سیاه دولت آمریکا به بهانه این که حقوق اقلیت‌های مذهبی در این کشور نقض می‌شود،نام اسلام آباد را از فهرست کشورهای تحریم‌شده خارج کرد. در این حال،وزارت امور خارجه پاکستان اقدام آمریکا برای افزودن نام این کشور به فهرست کشورهای نقض کننده آزادی‌های دینی را محکوم کرد.این وزارتخانه با بیان این که در پاکستان اقلیت‌های مذهبی به صورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، گفت:حقوق چهار درصد از اقلیت‌های این کشور شامل پیروان آیین مسیحی،هندو، بده مت، و سیک با بقیه تفاوتی ندارد.وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: واشنگتن باید به جای افزودن نام کشورهای دیگر به فهرست نقض کنندگان آزادی مذهبی، فکری برای اسلام‌ هراسی در داخل آمریکا کند.

نسخه مناسب چاپ