اورژانس هوایی آذربایجان شرقی به ۳۹۸ مصدوم و مجروح امدادرسانی کرد ‏
تبریز ـ خبرنگار اطلاعات: سخنگوی اورژانس آذربایجان‌شرقی گفت: از ابتدای فعالیت‌های اورژانس هوایی در آذربایجان شرقی تا به امروز به ۳۹۸ نفر امدادرسانی شده است.

وحید شادی نیا با اشاره به اینکه اورژانس هوایی آذربایجان شرقی در سال ۱۳۹۳ همزمان با ۱۴ استان دیگر افتتاح شد، ادامه داد: ایجاد پایگاه اورژانس هوایی در راستای برنامه‌های دولت و تحقق اهداف نظام تحول سلامت با همکاری هوانیروز ارتش است.

وی ادامه داد: از مجموع ۳۹۸ نفر مصدوم و بیمار منتقل شده به‌وسیله اورژانس هوایی استان، ۲۷۲ نفر مصدوم سوانح تصادفی و ۱۲۶ نفر غیر تصادفی بودند. در سال جاری نیز ۳۱ مصدوم سوانح رانندگی و ۱۰ بیمار غیرتصادفی به وسیله اورژانس هوایی در استان امدادرسانی شدند.

شادی نیا با اشاره به اهمیت اورژانس هوایی در عملیات و ماموریت‌های حوادث پرتلفات افزود: اورژانس هوایی در حوادث دارای مصدومان با تعداد بالا و بدحال و در حوادث غیرمترقبه به تشخیص عوامل اورژانس حاضر در صحنه، عملیات انجام می‌دهد.

سخنگوی اورژانس آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه در هر بالگرد اورژانس هوایی ۶ کارشناس فوریت‌های پزشکی حضور دارند، گفت: زمان انجام عملیات و ماموریت‌های اورژانس هوایی از یک‌ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک‌ساعت قبل از غروب آفتاب است.

وی افزود: با توجه به اینکه محدوده پروازی بالگرد اورژانس هوایی ۱۵۰ کیلومتر است، برای پوشش نقاط کور در استان اورژانس هوایی میانه راه‌اندازی شده است.

نسخه مناسب چاپ