‏ دستگاههای اجرایی مشوق‌های مناسبی را برای واگذاری طرح‌های تملیکی ارائه دهند
ایلام ـ خبرنگاراطلاعات: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام خواستار ارائه مشوق‌های مناسب برای واگذاری طرح‌های تملیکی به بخش خصوصی شد.

دکتر ایوب درویشی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام گفت: دولت به دنبال واگذاری و کاهش تصدی‌گری خود است و تلاش دارد از ظرفیت‌های بخش خصوصی در طرح‌های تملیکی استفاده کند.

وی ادامه داد: از بانک‌ها انتظار می‌رود واحدهایی را که در تملک دارند با ارائه مشوق‌های مناسب به متقاضیان و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار کنند چرا که نفعی که در نهایت بانک و تولید کننده از این طرح‌ها می‌برند قابل قیاس با راکد ماندن طرح‌ها نیست.

وی با تأکید بر ارائه حداکثری مشوق‌ها و محدود کردن شرایط برای واگذاری طرح‌های تملیکی خاطر نشان‌کرد: تلاش ما ایجاد طرح‌های نوآورانه و توجیه دار اقتصادی است که جوانان جویای کار به دنبال اجرای آنها هستند و در این راه هر گونه همکاری و کمکی که از دست مدیریت استان برآید، کوتاهی نخواهد کرد. در این جلسه مشکلات ۵ طرح مرغداری گوشتی سیروان، پرواربندی گوساله ایوان، ایلام آسا شهرک صنعتی ایلام، کلینیک مددکاری ایلام و شرکت نرگس نگین زاگرس ایلام مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات لازم برای حل مشکلات آن‌ها مصوب شد. ‏

نسخه مناسب چاپ