آغاز فعالیت رسمی شهرک حمل‌ونقل تهران از پس فردا
با شروع صدور پروانه بهره‌برداری شهرک حمل و نقل تهران برای فاز یک از پس فردا بخشی از مشکلات شرکت‌های حمل‌ونقل و کامیونداران رفع می‌شود.

حسین احمدی‌زاده ‌رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان، مؤسسات و شرکت‌های حمل ونقل کالای برون شهری با بیان این مطلب به فارس گفت: یکی از مشکلات کامیونداران در استان تهران، نبود تسهیلات رفاهی در پایانه‌های بار بود؛ ضمن آنکه جایگاه قبلی شرکت‌های حمل و نقل در شأن و اندازه آنها نبود.وی با بیان اینکه شهرک حمل و نقل تهران در چند فاز در حال احداث است، بیان کرد: پل دسترسی به شهرک تا امروز تکمیل خواهد شد، ضمن آنکه فاز نخست شهرک حمل و نقل هم به مناسبت هفته حمل و نقل پس فردا به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان، مؤسسات و شرکت‌های حمل ونقل کالای برون شهری اظهار داشت:‌ امیدواریم این موضوع در نهایت به نفع شرکت‌های حمل ونقل شده و یکی از مشکلات بزرگ کامیون داران در ارتباط با شرکت‌های حمل و نقل رفع شود. ارتباط و تعامل مناسب رانندگان با مؤسسات و شرکت‌های حمل ونقل یکی از ضرورت‌های صنعت حمل ونقل‌ محسوب می‌شود که باید مورد توجه باشد.

وی ادامه داد: در بخشی که مربوط به رفع مشکلات کامیونداران در حوزه مرتبط با ما بود، تلاش بر این شد تا تسهیلاتی برای رانندگان کامیون‌ها فراهم شود که یکی از آنها احداث خوابگاه و امکانات رفاهی برای کامیون‌داران در شهرک حمل و نقل تهران است.‌

نامبرده اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده،‌ در محل دفاتر ‌شهرک حمل و نقل تهران امکانات‌ اسکان و پذیرایی از رانندگان فراهم شده است؛ ضمن اینکه در طرح توسعه شهرک، احداث هتل هم پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه این شهرک حمل ونقلی در زمینی به مساحت ۳۰۰ هکتار در سه فاز طراحی شده است‌ و ظرفیت پذیرش روزانه ۱۰ هزار کامیون را خواهد داشت، ادامه داد: در طراحی و مکان‌یابی شهرک حمل و نقل تهران طوری برنامه‌ریزی شده است که دسترسی به آزادراه‌‌ها‌ و محورهای شریانی بدون ایجاد ترافیک انجام شود و امکان دسترسی آسان به شهرک از طریق بزرگراه‌ها و کمربندی‌های موجود در اطراف پایتخت فراهم شده است و کامیون‌هایی که از ‌شمال‌، جنوب، شرق و غرب وارد پایتخت می‌شوند در همه ساعات ‌شبانه‌روز امکان ورود به شهرک و تخلیه و بارگیری را دارند.

احمدی زاده با اشاره به اینکه شهرک حمل و نقل تهران ۳۲۰ شرکت حمل ونقل فعال و مؤسسه مرتبط در شهر تهران را در خود جای خواهد داد، افزود:‌ در فاز نخست‌ ۷۹ شرکت و در فازهای دوم و سوم ۲۳۰ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا در این شهرک مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: فازهای دوم و سوم شهرک حمل و نقل هم در حال احداث است و پیشرفت فیزیکی مناسبی دارد و عملیات تسطیح اراضی فاز سوم این شهرک هم به پایان رسیده است.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان، مؤسسات و شرکت‌های حمل ونقل کالای برون شهری با اشاره به انجام زیرساخت‌های آب، برق و خطوط تلفن در شهرک حمل و نقل، اضافه کر‌د: ‌شهرک حمل و نقل تهران نخستین شهرک حمل و نقلی در کشور است که به صورت ترکیبی با الگوی سنتی و مدرن حمل و نقل ایران طراحی شده است.

نسخه مناسب چاپ