وزیر بهداشت: وضع بهداشتی استان کرمان با همکاری مردم ارتقا می‌یابد
کرمان – خبرنگار اطلاعات: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع مسئولان شهرستان رفسنجان گفت: افزایش ۲۵درصدی تعداد تخت‌های بیمارستانی کشور نسبت به میانگین سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور به شمار می‌رود‎.

‎دکتر سیدحسن‌هاشمی افزود: یکی از کارهای انجام شده در دولت تدبیر و امید، توسعه خدمات بهداشتی و درمانی بود وطرح تحول با هدف کاهش پرداختی‌های مردم و افزایش دسترسی آنها به خدمات درمانی و بهداشتی اجرا شد‎.

‎وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: متاسفانه در دو سه دهه گذشته تا توانسته‌اند بر طبل مطالبات کوبیده‌اند و توقعات فراوان است که البته خیلی از آنها ممکن است منطقی باشند اما توانمندی‌ها کم باشد‎.

‎وی بر مدیریت منابع و اولویت بندی برای صرف اعتبارات موجود تاکید کرد و افزود: مردم دلشان می‌خواهد زندگی پاک، و سالمی داشته و فضای زندگی شخصی و اجتماعی آنها معنوی باشد و در عین حال معیشت آنها هم در رفاه باشد که این خواسته بزرگی از سوی ملت ایران در برابر مسئولان نیست و ظلم است که هر کدام از ما در این بخش کوتاهی کنیم‎.

‎او گفت: سعی می‌کنیم کوتاهی در ارائه خدمات این وزارتخانه به مردم نداشته باشیم و اگر کوتاهی هم وجود داشته باشند، عامدانه نباشد‎.

‎هاشمی درباره حوزه پزشکی رفسنجان گفت: کارهایی انجام شده است و همه در اجرای این اقدامات شریک هستند و تمامی این اقدامات، کارنامه خوبی است اما کافی نیست زیرا هر چه برای مردم کار کنیم، باز هم کم است تراکم جمعیت در استان کرمان به ازای هر کیلومتر مربع ۱۷ نفر و در کشور ۵۰ نفر است که این پراکندگی، خدمات رسانی به مردم را بسیار دشوار می‌کند‎.

‎وی تاکید کرد: مروت و جوانمردی حکم می‌کند اگرکسی و دولتی کار خوبی کرده است از آن قدردانی کنیم و اگر کاستی ناشی از ندانستن بوده است هم کمک کنیم تا این کاستی‌ها رفع شود‎.‎وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه همه امید مرحوم آیت‌الله‌ هاشمی رفسنجانی، پیشرفت جمهوری اسلامی ایران بود تا این انقلاب بتواند به وعده‌های خود عمل کند، افزود: مرحوم‌هاشمی رفسنجانی برای پیشرفت ایران اسلامی و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی تلاش‌های بسیار زیادی کرد‏‎.

‎استاندار کرمان هم در این جلسه گفت: همه شاهد بودیم که پروژه‌هایی با سرمایه‌گذاری ۴۰میلیارد تومان در این شهرستان افتتاح و برای بقیه پروژه‌ها سرمایه‌گذاری شد که امیدوارم با کمک هم بتوانیم وضع بهداشتی استان را ارتقا دهیم‎.

‎محمدجواد فدایی تاکید کرد: هدف ما در استان این است که برنامه‌ای را تنظیم کنیم تا کمبودهای استان در حوزه‌های مختلف رفع شود، البته کارهای زیادی در این استان انجام شده است اما به دلیل گستردگی و پراکندگی زیاد جمعیت استان ارائه خدمات زحمت و هزینه بیشتری دارد و نیازمند تلاش بیشتر مسئولان است‎.

‎استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان از هشت شاخص حوزه بهداشت و درمان که به من ارائه شده، در شش شاخص پایین‌تر از متوسط کشوری است، افزود: استان در یک شاخصه معادل متوسط کشوری و در یک شاخصه بالاتر از متوسط کشوری است‏‎.

‎وزیر بهداشت در این سفر پروژه اورژانس بیمارستان حضرت علی‌بن ابیطالب(ع) رفسنجان به متراژ ۲۷۰۰مترمربع و با اعتبار ۷۰میلیارد ریال از محل اعتبارات طرح تحول نظام سلامت را افتتاح کرد‎.

‎افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت جعفرآباد

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی همچنین در ادامه سفر به استان کرمان در آیین افتتاح مرکز خدمات جامع سلامت جعفرآباد رفسنجان شرکت کرد. وی در این مراسم گفت: امروز مراکزی در این منطقه به بهره‌برداری می‌رسد که موجب خشنودی مردم خواهد شد و لذت کار در این است که بتوان لبخند رضایت را روی لبان مردم بنشانیم‎.

‎هاشمی تاکید کرد: همه این‌ها فضای فیزیکی است که تاکنون فراهم شده و چیزی که بیش از همه به درد مردم می‌خورد توجه، احترام، محبت و تخصص است که امیدوارم از این فضای ایجاد شده برای خدمت صادقانه به مردم استفاده شود‏‎.

‎وی تاکید کرد: مدیران در هر جای دنیا وظیفه و رسالت اصلی خود را رضایت مردم می‌دانند و در نظام جمهوری اسلامی که رضایت و خدمت به مردم مورد رضایت خداوند هم است، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند‎.

‎به گفته وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در این برهه حساس از زمان و در آستانه ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی، افتتاح این پروژه‌ها بسیار مهم است‎.

‎بنا به این گزارش عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت روستای جعفر آباد از سال ۹۶ آغاز و در زیربنای ۵۰۰ مترمربع و در یک طبقه با هزینه‌ای بالغ بر هفت میلیارد ریال ساخته شده و ۶۶۴۹ نفر را زیر پوشش قرار داده است که توسط وزیر بهداشت و درمان افتتاح شد‎.

‎همچنین در این مراسم و در ارتباط زنده تلویزیونی و به طور ویدئو کنفرانس، پروژه خانه بهداشت روان مهران بخش نوق رفسنجان با زیربنای ۲۲۰مترمربع و هزینه ۳۰۰میلیون تومان، ستاد شبکه بهداشت شهرستان انار با زیربنای ۱۰۰۰مترمربع و هزینه یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان، عملیات اجرایی مرکز جامع خدمات سلامت شهری شهید باهنر انار با زیربنای ۵۰۰مترمربع و هزینه ۷۰۰میلیون تومان و عملیات اجرایی پروژه خانه بهداشت گلشن شهرستان انار با زیربنای ۱۲۰ مترمربع و هزینه ۱۷۰ میلیون تومان افتتاح یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد‎.

‎هاشمی همچنین در ادامه این سفر کترینگ و سلف سرویس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان را به مساحت ۲۷۰۰ متر مربع و هزینه ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افتتاح کرد.‏

نسخه مناسب چاپ