اعطای تندیس فداکاری به ۱۸ فرد و ۹ گروه برگزیده
 

دبیر هشتمین‌ آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران از اعطای تندیس‌های فداکاری به سه دانشجوی خارجی خبر داد.

به گزارش ایسنا، هشتمین آیین “اهدای تندیس ملی دانشجویان فداکار” با حضور ۱۸ فرد و ۹ گروه برگزیده برگزار شد و در این مراسم از احمد عامری شهرابی، ساربان فداکار که با اطلاع‌رسانی به موقع از حادثه قطار جلوگیری کرد تقدیر شد. همچنین نماینده زنده یاد سید محمد ساجدی، گرافیست انقلابی که در مسیر بازگشت از مراسم اربعین حسینی به دیار باقی شتافت تندیس دانشجوی فداکار دریافت کرد.

رییس جهاد دانشگاهی در این مراسم که دیروز در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد،گفت: کسی که در بلندی روح به این حد می‌رسد که حاضرند از جان و مال خود در راه کمک به احیای دین خدا و کمک به مردم بگذرند، دوست ندارند نامشان مطرح شود اما وظیفه نهادهای فرهنگی و سازمانی مثل جهاد دانشگاهی این است که این‌مراسم را برای قدردانی و فرهنگ‌سازی برگزار کنند.

دکتر حمیدرضا طیبی افزود: از همه‌سازمان‌هایی که در برگزاری این مراسم به جهاد دانشگاهی کمک کردند تشکر می‌کنم و امیدوارم خداوند توفیق دهد سال به سال این مراسم بهتر برگزار شود.

دبیر هشتمین‌”آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران” نیز با بیان اینکه منطق ایثار و فداکاری حماسه آفرینی است، گفت: ایثار و فداکاری در هیچ سطحی هدر نمی‌رود بلکه جوانه می‌زند.

حسن فارسی با اشاره به اینکه با مشارکت سازمان جهاد دانشگاهی تهران و جهاد دانشگاهی و دیگر دستگاه‌ها ۲۷۹ تندیس فداکاری اهدا شده گفت: از میان ۲۷۹ تندیس اهدا شده، ۲۴۸ تندیس به افراد و ۳۱ مورد به گروه‌های فداکار اهدا شده؛ همچنین ۱۵۲ تندیس به گروه‌ها و افراد دانشگاه‌های دولتی و ۷۲ مورد به گروه‌ها و افراد دانشگاه آزاد اهدا شده است.

فارسی با بیان اینکه هشتمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران با مشارکت هفت دستگاه برگزار می‌شود، افزود: ۱۸ فرد و ۹ گروه شایسته دریافت این تندیس شناخته شدند علاوه بر آن‌ها با نظر شورای سیاست‌گذاری دو فرد غیردانشجو هم این تندیس را دریافت خواهند کرد.

همچنین در این مراسم نمایندگان شهدای دانشجوی مدافع حرم سید محمدجواد حسن‌زاده( دانشجوی رشته کارشناسی ارشد اصلاح ژنتیک دانشگاه تربیت مدرس)، بابک نوری(دانشجوی کارشناسی ارشد حقوق دانشگاه تهران)، علیرضا مرادی(دانشجوی رشته الکترونیک دانشگاه آزاد واحد یادگار امام) تندیس دانشجوی فداکار را به نمایندگی از این شهدا دریافت کردند.

در ادامه این‌ مراسم به نمایندگان زنده‌یاد امیر محمد اژدری (دانشجوی جهادگر رشته مکانیک دانشگاه آزاد تهران شمال) و زنده یاد هاجر مرادی (دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان) تندیس دانشجوی فداکار اهدا شد. زنده‌یاد هاجر مرادی با اهدای اعضای بدن خود به زندگی انسان‌ها طلوعی دوباره بخشید. همچنین تندیس ملی دانشجوی فداکار به فاطمه گودرزی، سجاد دهقانی، علی محمدی ،احمد محمودی، میلاد آقایی، ندیم خشیش، مصطفی مجاب علی قائدنیای جهرمی، فرشاد ناصری، پیمان کردکی، کسری زارعی و فاطمه تاجیک ،آقای نوآبادی و خانم چوپان‌نژاد اهدا شد.

تندیس ملی دانشجویان فداکار به ۹ گروه دانشجویی فداکار هم تعلق گرفت که اسامی آن‌ها بدین شرح است: کانون سلامت مرهم- جمعیت دانشجویی طلوع مهر دانشگاه دامغان- کانون خیریه دانشجویی دستان مهر علی دانشگاه علوم پزشکی شیراز- انجمن خیرین جوان- گروه جهادی علویون قم- گروه جهادی مجاهدان خاک دانشگاه ارومیه- گروه‌ جهادی فاطمه‌الزهرا دانشگاه یزد- کانون دانشجویی جمعیت هلال احمر دانشگاه علوم‌پزشکی اردبیل- کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم‌پزشکی شهید بهشتی.

نسخه مناسب چاپ