آمریکا درخواست روسیه برای مذاکره را بی‌پاسخ گذاشت
سرویس خارجی: سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: واشنگتن به دو نامه حاوی درخواست وزیر دفاع کشورش برای مذاکره درباره سوریه و پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد پاسخ نداده است.

«ایگور کوناشنکوف» افزود: سرگئی شایگو در چند روز گذشته دو نامه به جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا نوشته است اما هنوز پاسخی به این نامه ها داده نشده است.‌وی با بیان این که نامه نخست درباره مسائل سوریه و نامه دوم درراستای پیشنهاد روسیه برای گفتگو با واشنگتن در مورد اختلافات موجود بر سر پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد بود،اظهار داشت: رفتار آمریکا حاکی از عدم تمایل این کشور برای مذاکره مستقل با مسکو است.

«آلکسی پوشکوف» رئیس کمیته بین الملل دومای روسیه نیز در واکنش به عدم پاسخگویی پنتاگون به نامه وزیر دفاع کشورش درخصوص پیمان موشک های هسته ای میانبرد، گفت: مثل روز روشن است که واشنگتن علاقه‌ای برای حفظ این پیمان ندارد و هدف آمریکا تنها به خاک سپردن این توافقنامه است تا دستانش برای تولید موشک‌های ممنوعه کاملا آزاد باشد.

در این حال،«گرت مارکیس» سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد:بعد از گذشت پنج سال مذاکره، هیچ شواهدی مبنی بر آمادگی رهبران روسیه برای پذیرفتن تقصیر خود در نقض پیمان موشکی هسته‌ای مشاهده نشده و نمی‌توان گفت که مسکو برای حفظ این توافقنامه جدی است.‌ در خبر دیگری،نظرسنجی جدید شبکه خبری «سی ان ان» نشان می‌دهد که ۴۳ درصد مردم آمریکا معتقدند که ترامپ رئیس جمهوری کشورشان باید استیضاح شود. این در حالی است که شبکه خبری هیل نوشت:دهها شخصیت ازحزب دموکرات برای رقابت احتمالی با دونالد ترامپ درانتخابات سال ۲۰۲۰صف کشیده اند اما برخلاف نظرسنجی های اخیر ، ترامپ احتمالا پیروز انتخابات خواهد بود.

نسخه مناسب چاپ