فرار جمعی نظامیان سعودی مقابل حمله نیروهای یمنی به جنوب عربستان
سرویس خارجی: نظامیان ارتش سعودی در پی حمله گسترده و غافلگیرانه نیروهای یمنی به مواضع آنها در «جیزان» عربستان ، با بر جا گذاشتن تجهیزات و تسلیحات سبک و سنگین خود ، به صورت جمعی پا به فرار گذاشتند و این منطقه را با کمترین درگیری و مقاومت به ارتش و انصارالله یمن تقدیم کردند ؛ اقدامی که به روشنی مهر تاییدی بر سخنان چند روز گذشته سناتورهای برجسته و آگاه آمریکایی مبنی بر «پوشالی» بودن ارتش عربستان است.

به گفته منابع خبری، عملیات غافلگیرانه ارتش و انصارالله یمن علیه نظامیان ارتش سعودی در «جیزان»، واقع در جنوب غرب عربستان سبب شد نظامیان ارتش پوشالی این رژیم با برجاگذاشتن تلفات و خسارات زیاد، به صورت جمعی مواضع خود را ترک کنند و فرار را بر قرار ترجیح دهند.

ستاد تبلیغات جنگ یمن ‌در همین رابطه ویدئویی از عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی علیه مواضع نظامیان سعودی در شرق «جبل الدود» در استان «جیزان» عربستان منتشر کرد که در آن، فرار گسترده و جمعی نظامیان ارتش سعودی پس از حمله غافلگیرانه نیروهای یمنی به تصویر کشیده شده است.

به گفته منابع خبری، نیروهای یمنی ابتدا مواضع نظامیان ارتش سعودی در این منطقه را با دهها گلوله خمپاره هدف قرار دادند و سپس به آنها یورش بردند . این منابع افزودند: نظامیان ارتش سعودی فقط چند دقیقه در برابر نیروهای یمنی مقاومت کردند و پس از لحظاتی همگی پا به فرار گذاشتند و به عقب برگشتند.

به گفته این منابع، جنگنده‌های سعودی نیز در تلاشی ناکام برای جلوگیری از پیشروی نیروهای یمنی در این منطقه وارد عمل شدند اما این اقدام نیز بی نتیجه ماند و آنها نیز نتوانستند مانع از فرار نظامیان عربستانی و توقف نیروهای یمنی شوند. از سوی دیگر، مزدوران ائتلاف سعودی با حملات توپخانه‌ای به منطقه «۷جولای» در استان الحدیده، توافق اخیر در استکهلم سوئد را نقض کردند.جنگنده های ائتلاف سعودی نیز در ۲۴ ساعت گذشته چندین بار به نقاط مسکونی یمن حمله کردند که در آن چندین نفر از جمله دو کودک بی گناه کشته و شماری نیز زخمی شدند.

در چنین شرایطی، «سلیم المغلس»، عضو هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن در رایزنی‌های اخیر در «سوئد» تاکید کرد: هدف از تشدید اقدامات نظامی ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن، اجرایی نشدن توافق «استکهلم» سوئد است.

نسخه مناسب چاپ