هانیه به کرمانشاه بازگشت
 

کرمانشاه ـ خبرنگار اطلاعات:‌ هانیه یزدان‌شناس، دختر فداکار سرپل‌ذهابی که در زلزله ۲۱ آبان ماه پارسال برای نجات خواهرش جان خود را به خطر انداخت و دچار ضایعه نخاعی شد، با سپری کردن بخشی از مراحل درمان و بازتوانی در تهران، روی پاهای خود به کرمانشاه بازگشت.هانیه که هنگام وقوع زلزله بزرگ ۳ر۷ ریشتری آبان سال گذشته ۱۳ ساله بود، پس از وقوع این حادثه برای نجات خواهر سه ساله‌اش از زیر آوار، به خانه نیمه‌آوارشان رفت و بعد از نجات خواهرش، بر اثر اصابت بر آهنی به پشتش دچار ضایعه نخاعی شد. در پی مصدومیت‌هانیه، او به مراکز درمانی کرمانشاه منتقل شد و اقدامات درمانی لازم برایش انجام گرفت و در نهایت خرداد امسال با دستور وزیر بهداشت، برای تکمیل روند درمان به تهران اعزام شد و در بیمارستان توانبخشی «رفیده» تحت مداوا قرار گرفت. این دختر فداکار، پس از گذران مراحل درمانی در تهران، به کرمانشاه بازگشت. ‏

هانیه در بدو ورود به کرمانشاه، گفت: پس از حادثه زلزله و بستری شدن و انجام چند عمل جراحی در بیمارستان طالقانی کرمانشاه به فیزیوتراپی و کاردرمانی پرداختم و به مرحله واکر و بریس رسیدم. او افزود: به دستور دکتر‌هاشمی وزیر بهداشت برای ادامه درمان به بیمارستان توانبخشی رفیده تهران اعزام شدم و در آنجا فیزیوتراپی، کاردرمانی و بیوفیدبک را به طور مرتب انجام می‌دادم و از مرحله واکر و بریس به مرحله تک عصایی رسیدم.‌هانیه ادامه داد: از وزیر بهداشت به پاس پیگیری‌ها و کمک‌هایشان جهت اسکان و درمان رایگان من و خانواده‌ام در تهران به مدت شش ماه تشکر و قدردانی می‌کنم. همچنین از زحمات پرسنل بیمارستان توانبخشی رفیده که در این مدت کارهای درمانی من را پیگیری می‌کردند، سپاسگزارم.

او افزود: به خاطر شرایط خاصی که داشتم و انجام فیزیوتراپی و شرایط اسکان در تهران، امکان تحصیل برایم وجود نداشت، اما امسال قصد دارم به ادامه تحصیلم بپردازم.

نسخه مناسب چاپ