برندگان جایزه جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی مشخص شد
 

فیلم هومن سیدی بیشترین جوایز دوازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران را به خود اختصاص داد.

به گزارش هنرآنلاین، دوازدهمین جشن بزرگ منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران عصر روز سه شنبه ۲۷ آذرماه با حضور هنرمندان، منتقدان و اصحاب رسانه در تالار ایوان شمس برگزار شد.

آغازگر مراسم یادی از درگذشتگان یک سال سینمای ایران بود. سپس جعفر گودرزی دبیر این جشن ضمن خوشامدگویی طی سخنانی گفت: سینمای ایران با در نظرگرفتن همه مولفه‌ها وزیرساخت‌های سخت افزاری، اهمیت اجتماعی، ترکیب نیروی انسانی و ماهیت پیچیده هنر – صنعت و رسانه سینما نیازمند رصد و مراقبت است.در ادامه این مراسم نوبت به بخش سینمای کودک رسید که به مناسبت چهل سال سینمای کودک و نوجوان برگزار شد و بهترین فیلمنامه به فیلم “باشوغریبه کوچک” به نویسندگی و کارگردانی بهرام بیضایی رسید.همچنین تندیس بهترین کارگردان سینمای کودک به کیومرث پوراحمد رسید.در ادامه تندیس بهترین بازیگر نوجوان این سال‌ها به مهدی باقربیگی مجید “قصه‌های مجید” رسید. همچنین تندیس بهترین بازیگر نوجوان به ترانه علیدوستی رسید که پدرش حمید علیدوستی تندیس او را دریافت کرد.تندیس بهترین بازیگر کودک به فرخ هاشمیان بازیگر فیلم “بچه‌های آسمان” مجید مجیدی رسید. همچنین آیدا محمدخانی نیز برای فیلم “بادکنک سفید” این تندیس را دریافت کرد. تندیس بهترین فیلم کودک به فیلم سینمایی “خانه دوست کجاست” اثر عباس کیارستمی رسید که نگار اسکندرفر به نمایندگی از بهمن کیارستمی تندیس او را دریافت کرد.تندیس بهترین فیلم نوجوان نیز به فیلم “باشو غریبه کوچک” رسید که علیرضا کریمی صارمی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این تندیس را به نمایندگی از بهرام بیضایی دریافت کرد.

در ادامه این مراسم نوبت به بزرگداشت اسحاق خانزادی رسید که با پخش کلیپی همراه بود. سپس محمود سماک باشی،حسین دلپاک و رضا درستکار به روی صحنه آمدند تا از مرد صدای ایران تقدیر کنند.خانزادی نیز طی سخنانی گفت: من ۶۰سال با میکروفن کار کردم و با آنها بسیار دوست هستم، اما هیچ وقت به من اجازه نمی‌دهند که با آنها برای دیگران صحبت کنم. در ادامه بخش نخست جوایز اختصاص یافت به بخش خلاقیت و استعداد درخشان که از میان فیلم‌های “درساژ” بادکوبه،”خجالت نکش” مقصودی،”امیر” نیما اقلیما، تندیس این بخش به فیلم “امیر” ساخته نیما اقلیما رسید.در ادامه تندیس بهترین چهره پردازی به سعید ملکان برای “تنگه ابوقریب” اهدا شد.تندیس بهترین طراحی صحنه و لباس نیز به محمدرضا شجاعی برای فیلم “تنگه ابوقریب” اهدا شد.در ادامه این مراسم نوبت به تقدیر از سعید عقیقی رسید که دومین بزرگداشت را به خود اختصاص داد.در ادامه و در بخش بهترین موسیقی فیلم تندیس این بخش به سهراب پورناظری برای فیلم “شعله ور” رسید.در بخش بهترین مهندسی صدا تندیس به طاهر پیشوایی و علیرضا علویان برای” به وقت شام” اهدا شد.همچنین تندیس بهترین تدوین نیز به مهدی سعدی و هومن سیدی برای فیلم “مغزهای کوچک

زنگ زده” اهدا شد.و تندیس بهترین فیلمبرداری به حمید خضوعی ابیانه برای فیلم “تنگه ابوقریب” تعلق گرفت.

در ادامه بزرگداشت اصغر رفیعی جم فیلمبردار پیشکسوت برگزار شد که با نمایش کلیپی از او همراه بود و پیام صوتی که بهرام بیضایی برای بزرگداشت او ارسال کرد.

پس از این بخش نوبت به اهدای جوایز بهترین بازیگر رسید. تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به فرهاد اصلانی برای فیلم “مغزهای کوچک زنگ زده” اهدا شد.و تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل زن به سحر دولتشاهی برای “عرق سرد” تعلق گرفت.در ادامه دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول به امین حیایی برای فیلم “شعله ور” تعلق گرفت و تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد نیز به نوید محمدزاده برای فیلم “مغزهای کوچک زنگ زده” تعلق گرفت. همچنین دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول زن به باران کوثری برای “عرق سرد” اهدا شد و تندیس بهترین بازیگر نقش اول زن نیز به سارا بهرامی برای فیلم “دارکوب” تعلق گرفت.در ادامه دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه به حمید

نعمت اله و هادی مقدم دوست برای فیلم “شعله ور” اهدا شد. تندیس این بخش نیز به هومن سیدی برای فیلم “مغزهای کوچک زنگ زده” تعلق گرفت.

پایان بخش این مراسم نیز اهدای تندیس بهترین کارگردانی به هومن سیدی برای فیلم “مغزهای کوچک زنگ زده” بود و در نهایت اهدای تندیس بهترین فیلم دوازدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینما که به فیلم “مغزهای کوچک زنگ زده”اهدا شد.

نسخه مناسب چاپ