نمایشگاه جریان‌های معاصر سرامیک ایران «انبساط » در خانه هنرمندان
نمایشگاه انبساط زیر نظر هیئت مدیره انجمن هنرمندان سفالگر و با حمایت اداره کل هنرهای تجسمی با حضور چهار کیوریتور و تعدادی از هنرمندان در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه سالانه‌ آثار انجمن هنرمندان سفالگر با عنوان‌ «انبساط» با حمایت و همکاری اداره هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز جمعه سی‌ام آذر ماه در خانه ‌هنرمندان افتتاح می‌شود. این نمایشگاه به کیوریتوری بهزاد اژدری، رجحانه حسینی، مجید ضیایی و امید قجریان به صورت مستقل در چهار گالری پاییز، زمستان، ممیز و میرمیران برگزار خواهد شد.

فرزاد فرجی (مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره انجمن هنرمندان سفالگر) درباره نمایشگاه جریان‌های معاصر سرامیک ایران گفت: در سال جاری ما نگاه متفاوتی به نمایشگاه سالیانه انجمن داریم. در این نمایشگاه از دیدگاه چهار کیوریتور که در دهه اخیر جامعه هنری زیادی را با خودشان هم مسیر کردند و هر چهار نفر هم سرامیست هستند، دعوت کردیم .هدف ما این است که می‌خواهیم وضعیت موجود سرامیک را در دهه اخیر نشان دهیم و با کنار هم قرار دادن این جریان‌ها در یک فضای مشترک و در یک زمان خاص و صحبت در مورد هر کدام از این‌ها به نوعی سیاست‌های برنامه‌های بعدی را پیش بینی کنیم.

او ادامه داد: مظفری به عنوان مدیرکل هنرهای تجسمی، نخست از ما برنامه اجرایی خواستند و برپایی این نمایشگاه جزو برنامه‌های اصلی ما بود. او از برگزاری این نمایشگاه حمایت کرد. در واقع تمامی بودجه برگزاری این نمایشگاه و برنامه‌های حاشیه نمایشگاه اعم از نشست‌های کیوریتورها، کنفرانس خبری، دعوت از منتقدان، جمع آوری نظریه‌های متنی از منتقدان و چاپ کتاب از طرف اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تامین شده است.

نسخه مناسب چاپ