نتانیاهو: با سعودی ها برای انجام عملیات در سینای مصر رایزنی کرده ایم
سرویس خارجی: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سخنانی از تماس‌ها و رایزنی ها بین این رژیم و عربستان سعودی درباره انجام عملیات نظامی در سینای مصر پرده برداشت.
«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی در کنفرانس سفرای این رژیم در آمریکای لاتین و دو قاره آفریقا و آسیا گفت: ما تلاش‌های امنیتی و نظامی برای جلوگیری از حضور داعش و همپیمانش در منطقه سینای مصر انجام می‌دهیم.نتانیاهو تاکید کرد: اسرائیل در این راستا مذاکرات و رایزنی هایی را با عربستان سعودی انجام داده است.از طرفی، همزمان با این سخنان نتانیاهو، شبکه ۱۴ رژیم صهیونیستی نیز در گزارشی از سفر چندین باره «یوسی کوهن»، رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل ، (موساد) به عربستان سعودی در سال گذشته میلادی خبر داد. از سویی، هیأتی اقتصادی از رژیم صهیونیستی با هدف تقویت مبادلات تجاری با مصر به «قاهره»، پایتخت این کشور سفر و با مسئولان مصری دیدار و نشستی با آنان برگزار کرد. در این نشست، «اوهاد تسیمیت» وابسته تجاری رژیم صهیونیستی و چند نفر از دیپلمات‌های سفارت آمریکا در «قاهره» نیز حضور داشتند.
به گفته منابع خبری، این هیأت در نشست کمیته توجیهی توافقنامه «کویز» نیز شرکت کرد و راهکارهای تقویت مبادلات تجاری را مورد بررسی قرار داد.«کویز»، توافقنامه‌ای است که در سال ۲۰۰۴بین «قاهره»، «تل‌آویو» و «واشنگتن» با هدف گشودن بازارهای آمریکا به روی صادرات مصر امضا شد.

نسخه مناسب چاپ