سازمان ملل: اسرائیل با کشتار کودکان فلسطینی، قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند
سرویس خارجی: هماهنگ‌کننده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه تأکید کرد که رژیم اسرائیل قوانین بین‌الملل را نقض می‌کند و کودکان فلسطینی را به‌قتل می‌رساند.

نیکلای ملادینوف، در جریان جلسه شورای امنیت درباره اوضاع فلسطین گفت: اسرائیل قوانین بین المللی را نقض می‌کند و کودکان فلسطینی را به‌قتل می‌رساند و شهرک‌سازی را توسعه می‌دهد. وی افزود: اسرائیل هیچ گونه اقدامی برای توقف شهرک‌سازی انجام نداده است که این امر نقض قوانین بین المللی است.

ملادینوف گفت: اسرائیل ۴۰ خانواده فلسطینی را با هدف شهرک‌ سازی از محله سلوان در بخش شرقی قدس آواره کرده است؛ اسرائیل همچنین کودکان و نوجوانان فلسطینی را در جنوب نوار غزه به‌قتل می رساند.

در این حال اتحادیه عرب نیز در نشست فوق‌العاده خود از شورای امنیت خواست اسرائیل را برای توقف تجاوزهایش علیه فلسطینیان تحت فشار قرار دهد. اتحادیه عرب جنایت‌های گسترده اسرائیل علیه ملت فلسطین را محکوم کرد و آن را در تضاد با قوانین بین‌المللی حقوق بشری دانست. در این بیانیه آمده است، این جنایت‌ها در حال حاضر در کرانه باختری با حملات گسترده به شهرها و روستاهای فلسطینی، مسدود کردن راه‌ها با ایست‌های بازرسی نظامی، ادامه اعدام میدانی بدون محاکمه، حمله به غیرنظامیان و تخریب منازل و دارایی‌های آنها و نیز آزار و اذیت فلسطینیان توسط ارتش رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان تندرو در حال انجام است. در همین راستا، منصور العتیبی نماینده کویت در سازمان ملل نیز در سخنان خود در جلسه شورای امنیت گفت: اسرائیل جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت در حق فلسطینی‌ها مرتکب می‌شود.

وی بر لزوم این نکته تأکید کرد که شورای امنیت در برابر جنایات رژیم اسرائیل در اراضی اشغالی ساکت ننشیند. العتیبی از رژیم اسرائیل به‌عنوان نیروی اشغالگر خواست همه فعالیت‌های شهرک‌سازی خود را در اراضی اشغالی متوقف کند. نماینده کویت تأکید کرد: ما اقدامات اسرائیل در نقض قوانین و حقوق در اراضی مقدس اسلامی و مسیحی را نمی‌پذیریم.

این درحالی است که نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه بی‌اعتنایی آشکار به قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی اعلام کرد شهرک‌سازی را به طور بی‌سابقه‌ای گسترش خواهد داد. از سویی برخی کشورهای اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای اعلام کردند که طرح مورد نظر رئیس‌جمهور آمریکا در زمینه حل مسئله میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی در صورتی که بر مبنای پارامترهای جهانی نباشد، شکست خواهد خورد.

هشت کشور اتحادیه اروپا هشدار دادند که برنامه مد نظر دونالد ترامپ موسوم به «معامله قرن» برای فلسطین، در صورتی که بر مبنای پارامترهای جهانی نباشد، به شکست منتهی خواهد شد. خبر دیگر اینکه وزیر خارجه روسیه عصبانیت اسرائیل از دعوت مسکو از رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس برای سفر به روسیه را مردود دانست.

«گاری کورین» سفیر اسرائیل در روسیه نامه‌ای رسمی به وزارت خارجه روسیه ارسال کرده بود که حاوی اعتراض شدیداللحن تل‌آویو به دعوت مسکو از «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی حماس برای سفر به روسیه است.

در این حال رژیم صهیونیستی در اقدامی که به نظر تلافی‌جویانه می‌آید، به قطعنامه ضد روسی مجمع عمومی سازمان ملل درباره اوکراین رای مثبت داد. رژیم صهیونیستی علیرغم مواضع قبلی اش که در موضوع اختلافات روسیه-اوکراین ابراز بی‌طرفی می‌کرد، این بار صراحتا به مخالفت با مسکو برخاسته و با قطعنامه محکومیت روسیه موافقت کرد.

نسخه مناسب چاپ