سلطانی‌فر: امیدواریم تیم ملی فوتبال به انتظار ۴۲ ساله برای قهرمانی آسیا پایان دهد
 

سرویس شهرستان‌ها: وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از آغاز فعالیت‌های خود تا کنون توجه ویژه‌ای به مسایل جوانان داشته است، گفت: هم اینک عملیات ساخت ۹۸ خانه جوانان در کشور در حال اجرا است که ظرف یک و نیم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.مسعود سلطانی فر، پنجشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات حوزه ورزش و جوانان شهرستان کازرون، اظهار داشت:دولت تدبیر و امید از ابتدای فعالیت‌های خود تا به حال ۲ هزار سازمان مردم نهاد (سمن) را در کشور راه اندازی کرده است. اینگونه سازمان‌ها به لحاظ حقوقی مستقل نبودند و این روند ۱۵سال ادامه داشت، اما دولت‌های یازدهم و دوازدهم مبادرت به استقلال آنها کرد و این موضوع یکی از اقدامات مهم در حوزه جوانان به شمار می‌آید.

وزیر ورزش و جوانان از افزایش سقف تسهیلات ازدواج جوانان از ۱۰۰میلیون ریال به ۱۵۰میلیون ریال به عنوان یکی دیگر از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید یاد کرد و گفت: حل و کاهش مشکلات جوانان در حوزه‌های گوناگون از دغدغه‌های اساسی دولت است.

* سهم استان فارس از فضاهای سرپوشیده ورزشی افزایش یافت

سرپرست استانداری فارس هم در این نشست به دستاوردهای این استان در عرصه ورزش در مدت فعالیت‌های دولت تدبیر و امید پرداخت و اظهار داشت: در اوایل فعالیت دولت یازدهم، سطح فضاهای سرپوشیده ورزشی در استان فارس،

یک میلیون و ۱۹۰ هزار متر مربع و سهم هر نفر از این فضا ۲۴ صدم درصد بود، اما هم اکنون مجموع این فضا به یک میلیون و ۳۸۸ هزار مترمربع رسیده و سهم فارسی‌ها به ۲ و دو دهم درصد افزایش یافته است.یدالله رحمانی ادامه داد: در این مدت، ۵۰ سالن ورزشی، ۳۰۰ زمین ورزشی و ۴۰۰ زمین چمن مصنوعی در استان فارس به بهره‌برداری رسیده و نیز روند ساخت و ساز ۲ طرح ورزشی در سطوح بین المللی و ملی در استان فارس پیگیری شده است که از جمله آنها ورزشگاه ۵۰ هزار نفری پارس (میانرود) شیراز است که در فروردین ۹۶ افتتاح شد و سالن ۶ هزار نفره حسینی الهاشمی این شهر نیز در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.

در سفر وزیر ورزش و جوانان به شهرستان کازرون، ۲ سالن ورزشی با حضور وی در روستای دریس و امامزاده پیر ابوالحسن (ع) این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

این طرح‌های ورزشی هر یک با اعتبار ۱۲میلیارد ریال در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع ساخته شده است. ‏

‏* به قهرمانی امیدوار هستیم

وزیر ورزش و جوانان در حاشیه آیین بهره‌برداری از استخر شهدای صنعت نفت شهرستان ممسنی گفت: همه حمایت‌های لازم از تیم ملی فوتبال ایران صورت گرفته است و امیدواریم که این تیم در جام ملت‌های آسیا به انتظار ۴۲ ساله ایران در قهرمانی این رقابت‌ها پایان دهد.

سلطانی فر افزود: تیم ملی فوتبال کشورمان از بازیکنان خوب در همه پست‌ها سود می‌برد و از کادر مربیگری خوبی برخوردار است و تمامی حمایت‌های لازم از آن صورت گرفته و همه منابع مورد نیاز ارزی و ریالی آنها هم تأمین شده است.

وی اظهار داشت: از بیشتر از یکسال پیش که تیم ملی فوتبال صعود مقتدرانه‌ای به جام جهانی داشت، طی برنامه ریزی مشخص و با هماهنگی فدراسیون فوتبال، تیم ملی کشورمان در جام جهانی با حمایتی خوب و در گروهی موسوم به گروه مرگ حضور پیدا کرد.وزیر ورزش و جوانان گفت: این تیم با حمایت‌های همه جانبه دولت، وزارت ورزش و جوانان و هماهنگی فدراسیون فوتبال در کمپ‌های خوبی در ترکیه و روسیه حضور یافت و ۱۰ بازی تدارکاتی هم انجام داد که نتیجه اش در جام جهانی هم مشخص شد و بهترین نتیجه ایران در تاریخ جام جهانی رقم خورد.سلطانی فر گفت: افزون بر

۳ هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که برنامه‌ریزی کردیم تا پایان سال ۵۰۰ پروژه افتتاح شود و به بهره‌برداری برسد.همچنین در صدد هستیم به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در سال جاری تعداد بیشتری از پروژه‌های ورزشی را افتتاح و دهه فجر با شکوهی را برگزار کنیم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: مقایسه افتخار‌آفرینی‌های ورزشکاران در قبل و بعد از انقلاب نشان داده است که جوانان ما ۴ برابر بیشتر از قبل از انقلاب به مدال‌های طلا دست یافته‌اند و افتخار کسب کرده‌اند.وی گفت: ما در ۴۰ سال گذشته بیش از ۷ برابر قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد بهره‌برداری از زیرساخت‌های ورزشی بوده‌ایم که باعث پیشرفت ورزشکاران ایرانی شده است و امیدواریم که همچنان در این مسیر رو به جلو گام برداریم.

سلطانی فر اظهار داشت: ملت ایران و به ویژه جوانان ما در تمامی عرصه‌ها و از جمله حوزه‌‌های اقتصادی ورزش و هنر نشان داده‌اند که هرجا مشکلات بیشتر بود، زمینه‌های بروز خلاقیت و افتخار آفرینی نیز بیشتر شده است، زیرا جوانان ما از مشکل‌ها برای خود فرصت ساخته‌اند.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: تا پایان دولت ۱۰ سالن ورزشی ۶ هزارنفری که در کشور در حال ساخت است، به بهره‌برداری می‌رسد.

نسخه مناسب چاپ