ضرورت توسعه صنایع دستی در روستاهای دشتی
‏کاکی – خبرنگار اطلاعات: استاندار بوشهر گفت: شهرستان دشتی در عرصه تولید محصولات صنایع دستی از ظرفیت بالایی برخوردار است به همین دلیل حمایت از این صنعت و تولید کنندگان بویژه در روستاها امری مهم و ضروری است.

عبدالکریم گراوند استاندار بوشهر در سفر به شهرستان دشتی و بازدید از نخستین طرح بومگردی روستای لاور ساحلی افزود: شهرها و روستاهای استان بوشهر از ظرفیت بالای گردشگری برخوردار هستند که برای رونق مناطق باید زیرساخت‌های صنعت گردشگری توسعه یابد.

وی همچنین در بازدید از کارگاه عبابافی روستای کردوان علیا برضرورت توسعه طرح‌های پرورش شتر پشمی به منظور تولید پشم و نخ مرغوب و مورد نیاز صنعت عبابافی تاکید کرد. سرپرست میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در ارتباط با اجرای طرح بومگردی در روستاهای استان بوشهر گفت: با هدف توسعه صنعت گردشگری در ۱۰ شهرستان این استان طرح تبدیل روستاها به اقامتگاه‌های بومگردی در ۲۴ روستا عملیاتی شده و تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌‌رسد. ارغوان مهدی‌‌زاده هدف از راه‌اندازی اقامتگاه بومگردی در روستاهای استان بوشهر را استفاده از روابط اجتماعی حاکم بر روستاها، شیوه‌های تولید، آداب و رسوم، معرفی صنایع دستی موجود، تامین امکانات پذیرایی و اسکان بیان کرد.

استاندار بوشهر ضمن بازدید از طرح‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغال روستایی از طرح بسته بندی سبزیجات تازه و خشک و احداث سردخانه با ظرفیت ۱۰۰ تن و اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و اشتغال ۱۰ نفر در شهرستان دشتی، طرح بومگردی روستای لاور ساحلی را افتتاح کرد.

نسخه مناسب چاپ