خطیب جمعه قم: مسیحیان علیه ستمگران فریاد بکشند
سرویس شهرستانها: امام جمعه موقت قم گفت: مردم ایران از سنت ملی شب یلدا در مسیر باورهای اسلامی استفاده کنند و به آن رنگ دینی بدهند.

آیت‌الله سید‌هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه قم در مصلای قدس این شهر، افزود: یکی از رسم‌های شب یلدا حضور در خانه بزرگترها و دید و بازدید است که این مساله در آموزه‌های دینی در قالب صله رحم مورد توجه قرار گرفته و در مورد آن فواید زیادی همچون افزایش طول عمر و روزی ذکر شده است.

وی ادامه داد: بهتر است از این آیین برای ایجاد آشتی میان اقوام و آشنایان و از بین بردن کینه‌ها استفاده کنیم و به این سنت باستانی رنگ و بوی دینی دهیم.

وی همچنین با اشاره به درپیش بودن سالروز میلاد حضرت عیسی(ع) افزود: حیات و سرانجام این پیامبر بزرگ با معجزه الهی همراه بوده و در قرآن کریم از ایشان با تعابیر خاصی یاد شده است.

خطیب جمعه قم ادامه داد: حضرت عیسی(ع) مظهر مبارزه با ظلم و فساد بود و کسانی که زیر پرچم مسیحیت جنگ راه می‌اندازند و سرنوشت کشورهایی همچون یمن را به اینجا می‌رسانند با تعالیم حقیقی این پیامبر الهی فاصله گرفته اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: من به مسیحیان واقعی می‌گویم علیه ستمگران و جنایتکاران فریاد بکشند و روشنگری کنند که تعالیم حضرت عیسی(ع) چیز دیگری بود.

حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به این که اقتصاد و معیشت مردم مهمترین مسائل کشور در شرایط کنونی است، گفت: تحریم‌های دشمنان بی‌تعارف یک جنگ اعلام شده اقتصادی علیه ماست و هدف آنان شکست دادن مقاومت مردم و انقلاب اسلامی از این راه است.

وی بیان کرد: آنها از اسلامی که نماز، روزه و حج بی روح دارد استقبال می‌کنند، اما از اسلامی که در جامعه حرکت ایجاد کند، نگران هستند و به همین دلیل پس از توطئه‌های فراوان این بار روی تحریم‌های شدید اقتصادی تمرکز کرده اند.

خطیب نماز جمعه قم گفت: نیروی انسانی مستعد، ذخایر طبیعی کشور، انسجام مسئولان نظام و دیپلماسی فعال از جمله امتیازاتی است که می‌توانیم با استفاده از آن، با تحریم دشمنان مقابله کنیم.

او افزود: مردم باید در صحنه حاضر شوند و مراقب باشند که افرادی به خصوص در حوزه‌های اقتصادی در میدان دشمن بازی نکنند.

وی ادامه داد: با توکل به خداوند می‌شود در برابر دشمن ایستاد و مردم ما نشان داده‌اند که در راه انقلاب اسلامی با بصیرت و آگاهی به وظیفه خود عمل و استقامت می‌کنند.

حسینی بوشهری همچنین با اشاره به تحولات سیاسی منطقه گفت: قضایای سوریه به جایی رسیده است که کشورهای مختلف به دنبال دیدار با مقامات سوریه و برقراری ارتباط با این کشور هستند و این نشان دهنده پیروزی جریان مقاومت و شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه است، تاحدی که رئیس‌جمهوری آمریکا با وجود استعفای وزیر دفاع خود، اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور از سوریه خارج می‌شوند.

وی افزود: یمن هم به لطف‌الهی شرایط بهتری نسبت به قبل دارد و مذاکرات صلح در رابطه با آن آغاز شده و اگر این روند ادامه یابد، باید گفت اوضاع به نفع مردم و انصارالله است. ‏

نسخه مناسب چاپ