چهل سال
 

از ۱۵ آبان تا ۱۶ بهمن ۱۳۵۷ به دلیل اعتصاب روزنامه نگاران در همراهی با
انقلاب ،روزنامه اطلاعات منتشر نشد.

وقایع انقلاب اسلامی که درستون زیر از نظرتان میگذرد از منابع معتبر خارج از روزنامه تهیه و ارائه شده است.
***
دوم دی
*پل گریم ،مدیر آمریکایی کنسرسیوم نفت در اهواز به هنگام رانندگی هدف گلوله قرار گرفت و کشته شد. گروه موحدین مسئولیت این ترور را به عهده گرفت. به دنبال این واقعه یکصد آمریکایی با هواپیما اهواز را ترک کردند.
* بنا به گزارش ساواک اغلب شب ها از ساعت ۲۱ الی ۲۴، در حدود ۳۰ جوان در گرجی محله بهشهر علیه کد۶۶(شاه) شعار داده و با مشاهده ماموران متواری می شوند.
* برابر اعلام شهربانی فارس استوار دوم کامجو مسئول اطلاعات شهربانی در شهرستان لار توسط شخص ناشناسی هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و مجروح شد .
* در کرمان پزشکان وپرستاران اداره بهداری و جمعیت شیرو خورشید سرخ تظاهرات و با فرهنگیان متحصن در آموزش وپرورش اعلام همبستگی کردند.
* بنا به گزارش ساواک عصر روز ۲ر۱۰ر۵۷ زندانیان معتاد شهربانی سنندج اقدام به خودزنی و سپس آتش زدن پتو و وسایل خود نموده اند . ماموران با بازکردن دربندهای زندان قصد اطفای حریق را داشتند که بقیه زندانیان با استفاده از دود حاصل از آتش و فرصت به دست آمده از بنده خارج و به اسلحه خانه حمله و تعدادی اسلحه به سرقت برده که بعدا با دستگیری عده ای ازآنها سلاح هایی نیز کشف
شد .
کلا ۵قبضه تفنگ برنو ، یک قبضه یوزی، یک قبضه ژ-۳ و ۱۱ قبضه سلاح جکری رولور سرقت که تا به حال پیدا نشده است .
*معلمان شهرستان شهرکرد ضمن تجمع در هنرستان صنعتی شهرکرد گردهم آمده و متفقا تصمیم به ادامه اعتصاب و تعطیلی کلاس ها گرفتند .
* عده ای در حدود ۲۰۰تا۳۰۰ نفر از کارمندان بانک مرکزی در سالن غذاخوری کارکنان بانک مرکزی اجتماع کردند .
در این تجمع چند تن از کارمندان برای حاضران درباره ادامه مبارزه تا سرنگونی رژیم تاکید کردند . در پایان مراسم قطعنامه ای در ۹ماده قرائت
شد . محکوم کردن رفتار ماموران رژیم در شهرهای نجف‌آباد و مشهد و سایر شهرها ، حمایت از کارکنان اخراجی بانک،‌اعلام یک هفته اعتصاب نشسته و ایجاد کانون کارکنان بانک جهت نظارت بر اعمال مدیران بانک از جمله موارد مطرح شده در این قطعنامه
بود .
*بنا به گزارش ساواک پس از نماز مغرب و عشا در حرم مطهر حضرت معصومه (ع) طلبه ای اقدام به ایراد سخنرانی تحریک آمیز نموده و مانند شب های گذشته در حدود ۴۰۰ نفر به مدت بیست دقیقه اقدام به دادن شعارهای مضره و اسائه ادب کرده اند.
نسبت به شناسایی طلبه مزبور و جلوگیری از ادامه چنین وضعی با همکاری فرمانداری نظامی اقداماتی در جریان
است.

code

نسخه مناسب چاپ