اخبار کوتاه
تعیین رئیس جدید سازمان نظام پزشکی تا آخر ماه

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: جلسه مجمع عمومی برای تعیین رئیس جدید سازمان نظام پزشکی تا اواخر دی ماه تشکیل خواهد شد.

به گزارش فارس،‌ حسین قشلاقی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه در قانون سازمان نظام پزشکی آمده است که به هر علتی رئیس سازمان از سمت خود کناره گیری کرد اداره این سازمان بر عهده ریاست شورای عالی خواهد بود ؛ اظهار کرد: رئیس شورای عالی تا زمان انتخاب رئیس کل جدید با اختیارات رئیس کل سرپرستی نظام پزشکی را عهده دار خواهد بود و طبق عرف مانند سایر سازمان ها حداکثر تا سه ماه باید رئیس کل جدید انتخاب شود.

وی افزود : با توجه به اینکه ظفرقندی سرپرستی سازمان نظام پزشکی را تا زمان تعیین رئیس کل جدید برعهده دارد اما خللی در جلسات شورای عالی وارد نشده است و شورای عالی و سایر ارکان نظام پزشکی طبق روال گذشته به امور جاری خود پرداخته و مشکلی در روند کاری سازمان وجود ندارد. عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی خاطرنشان کرد: اگر کسی از اعضای شورای عالی سازمان نظام پزشکی تمایل برای کاندیدا شدن دارد نیازی نیست که استعفا بدهد اما در صورت رای آوردن باید استعفای خود را اعلام کند و جلسه مجمع عمومی نیز برای تعیین ریاست جدید سازمان نظام پزشکی تا اواخر دی ماه تشکیل خواهد شد.

انتقال مرکز پاسخگویی دارو و سموم ‌استان تهران به داروخانه ۱۳ آبان

مدیرکل دفتر نظارت و پایش فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو از انتقال مرکز پاسخگویی دارو و سموم استان تهران به مجموعه داروخانه‌های ۱۳آبان خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر مهرناز خیراندیش در مراسم افتتاح مرکز اطلاع‌رسانی دارو و سموم سامانه ۱۹۰استان تهران با بیان این‌که مرکز پاسخگویی دارو و سموم سازمان غذا و دارو سابقه‌ای بالغ بر ۲۰سال در کشور دارد، گفت: این مرکز اولین بار در معاونت غذا و دارو یا سازمان غذا و دارو شکل گرفت که در زمینه‌ عوارض‌ دارویی، تداخلات دارویی و غیره فعال بود. به مرور زمان این مراکز در دانشگاه‌های علوم پزشکی نیز

ایجاد شدند. ‌وی افزود: در حال حاضر بیش از ۷۰درصد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارای مراکز پاسخ‌گویی دارو و سموم هستند و پاسخگویی خوبی را از طریق سامانه ۱۹۰اعمال می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ