بررسی مشکلات پتروشیمی گلستان در دیدار استاندار و نمایندگان استان با وزیر نفت
سرویس شهرستان‌ها: استاندار گلستان به همراه شماری از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی به منظور پیگیری مطالبات سهامداران پتروشیمی این استان، با دکتر بیژن زنگنه، وزیر نفت دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار که با حضور نورمحمد تربتی‌نژاد، شهرام کوسه‌غراوی و اسدالله قره‌خانی نمایندگان مردم در مجلس و برخی مدیران استان برگزار شد، راهکارهای برون رفت از مشکلات موجود در حوزه پتروشیمی بررسی شد.

در این جلسه بر اساس دستور وزیر نفت مقرر شد هلدینگ سرمایه‌گذاری پارسیان به عنوان بزرگترین تولیدکننده اوره در کشور، نسبت به بررسی موضوع و شناسایی زمینه‌های کمک به راه‌اندازی پتروشیمی گلستان با هماهنگی استاندار اقدام کند.

ساخت مجتمع پتروشیمی گلستان یکی از مهمترین مصوبات دور اول سفر رئیس‌جمهوری در سال ۱۳۸۴ به استان گلستان بود.

این طرح به منظور تولید سالانه ۶۷۷ هزار تن آمونیاک و یک میلیون و ۷۳ هزار تن کود اوره با مشارکت و سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

این شرکت در ۲۳ فروردین ۸۶ در اداره‌ ثبت شرکت‌های گرگان به ثبت رسید و کلنگ آغاز عملیات اجرایی آن نیز در همان سال به زمین زده شد. در حالی که زمان اجرای این پروژه ۴۵ ماهه در نظر گرفته شده بود، اما بعد از مدتی عملیات اجرایی آن با پیشرفت فیزیکی ۱۸ درصد متوقف شد.

نسخه مناسب چاپ