معاریو: «بن سلمان» فرمان ترمیم وجهه اسرائیل در عربستان را صادر کرده است
سرویس خارجی: روزنامه «معاریو» رژیم صهیونیستی در خبری مهم، دستور جنجال برانگیز ولیعهد سعودی به مشاور خود درباره ترمیم و بهبود وجهه اسرائیل در عربستان را افشا کرد؛ امری که عزم رژیم سعودی و زمینه?سازی این رژیم برای عادی سازی روابط «ریاض» – «تل آویو» با آماده کردن فضای اجتماعی و سیاسی این کشور را به خوبی نشان می دهد.

روزنامه عبری زبان «معاریو»، در گزارشی فاش کرد : «محمد بن سلمان»، ولیعهد سعودی، «سعود القحطانی»، مشاور خود را مامور ترمیم و بهبود چهره و وجهه اسرائیل در عربستان با هدف تسریع در روند عادی سازی مناسبات با «تل آویو» کرده است.این روزنامه رژیم صهیونیستی به نقل از منابع رسانه‌ای آمریکایی اعلام کرد زیباسازی و بهبود وجهه اسرائیل در میان افکارعمومی عربستان،‌ ماموریت ویژه‌ای است که «بن سلمان» به القحطانی واگذار کرده است. به نوشته این روزنامه، انتشار مقالاتی در رسانه‌های عربستان در حمایت از عادی‌سازی روابط ریاض با تل آویو و همچنین انجام مصاحبه‌هایی با مقامات اسرائیلی، از جمله اقدامات وی در این رابطه بوده است. این در حالی است که پیشتر، «مجتهد»، افشاگر اسرار خاندان سعودی نیز در توئیتی از آزادی «سعود القحطانی»، مشاور بن سلمان که اخیرا به دلیل قتل فجیع خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستانی بازداشت شده بود، خبر داد.

در چنین شرایطی،«میدل ایست آی» در گزارشی نوشت: محمد بن سلمان ، ولیعهد سعودی که در آستانه سقوط قرار گرفته است، باعث مشکلات بزرگی برای همه جهان خواهد شد و بسیار فرد «خطرناکی» است. در این گزارش همچنین آمده است: بن سلمان، «گنج استراتژیک» اسرائیل در منطقه است.

روزنامه «واشنگتن پست» نیز در گزارش غیرمنتظره‌ جدیدی از زوایای پنهان ماه‌های پایانی زندگی جمال خاشقجی پرده برداشت و نوشت: طرف‌های قطری به او پیشنهاد نگارش مقالاتی ضد سعودی در روزنامه‌های آمریکایی را می‌دادند و مسیر ترجمه مقالات او را فراهم می‌کردند.

نسخه مناسب چاپ