در گفتگو با المیادین
ظریف: منتظر اروپا نمی‌مانیم
 

وزیر خارجه با اشاره به این که گزینه‌های زیادی بعد از خروج آمریکا از برجام داریم گفت: اروپایی‌ها در انجام تعهداتشان به برجام کُند عمل می کنند و ما منتظرشان نمی مانیم مگر این که گام عملی اتخاذ کنند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در گفتگو با شبکه المیادین در باره خروج آمریکا از برجام گفت: گزینه‌های زیادی بعد از خروج آمریکا از برجام داریم و هرگاه مصلحت ملی اقتضا کند این گزینه‌ها را به کار می‌گیریم‌. وی همچنین با بیان این که حضور آمریکا در سوریه از همان ابتدا غیرقانونی بودادامه داد: آمریکا به طور مطلق با داعش نجنگید و حضور آن به نفع ملت سوریه یا با موافقت دولت آن کشور نبود.

طریف افزود: اطلاعات کافی در‌باره برنامه‌های آمریکا در سوریه نداریم به همین دلیل موضع مشخصی اتخاذ نمی‌کنیم. وزیر امورخارجه‌ در ادامه خاطرنشان کرد: نگرانی ترکیه از عملیات تروریستی را درک می‌کنیم و هرگونه اقدام نظامی‌لازم است با هماهنگی دولت سوریه اتخاذ شود. همیشه به دوستانمان در ترکیه گفتیم که عملیات نظامی‌بدون موافقت دمشق نمی‌تواند به حل بحران کمک کند.

ظریف با اشاره به این که ایران آماده است امنیت منطقه مشترک باشد و هیچ یک از کشورها علیه کشور دیگری نباشند افزود: سعودی‌ها ده‌ها میلیارد دلار در جنگ یمن هزینه کردند اما چه چیزی را محقق کردند؟

دیدار وزیر خارجه پاکستان با دکتر ظریف شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان، عصر دیروز در محل وزارت امور خارجه کشورمان با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مرکز دیپلماسی رسانه ای وزارت

امور‌خارجه، در این دیدار طرفین در باره برخی از مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی به گفتگو و رایزنی پرداختند.وزیران خارجه دو کشور همچنین در باره اهمیت ثبات، امنیت و همگرایی سازنده در منطقه به ویژه بین افغانستانی‌ها در شرایط کنونی و تشریک مساعی دو کشور در این زمینه تاکید کردند.

نسخه مناسب چاپ