آیت الله العظمی مکارم شیرازی: ناجا در مبارزه با فساد و بی نظمی قاطع باشد
‌آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفتند: نیروی انتظامی‌در مبارزه با فساد، بی نظمی‌و بی اخلاقی‌ها باید حساس و قاطع و در عین حال برخوردها و مواجهه‌ها، محبت‌آمیز باشد.

به گزارش دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی در قم، ایشان دیروز در دیدار جمعی از فرماندهان ستادی و مرزبانی ناجا، برخورد محبت آمیز و در عین حال حفظ قاطعیت نیروی انتظامی‌را امری مهم دانستند و افزودند: برخی تصور می‌کنند مدارا کردن به معنای چشم پوشی از تخلفات است؛ باید با حداقل هزینه‌ها بیشترین بهره برداری را داشته باشید.

ایشان تامین امنیت کشور را وظیفه مهم نیروی انتظامی‌دانستند و تلاش‌های بی شائبه فرماندهان، کارکنان و ماموران این نیرو را ستودند.

این مرجع تقلید با تاکید بر این که موفقیت نیروی انتظامی، موفقیت جامعه است، از امنیت به عنوان زیربنای تمام فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی یاد کردند و گفتند: زمانی که امنیت نباشد هیچ کاری نمی‌توان کرد؛ در روایات داریم دو چیز است که قدر آن دانسته نمی‌شود؛ امنیت و سلامتی.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به این که دشمنان می‌خواهند در گوشه و کنار ایجاد ناامنی کنند، تصریح کردند: وقتی در گوشه و کنار یک ناامنی کوچک ایجاد می‌شود هفته‌ها و ماه‌ها روی آن سرمایه گذاری می‌کنند و مانور می‌دهند.

ایشان با تاکید بر ارتقای سطح آموزش‌های انتظامی، فرهنگی، معنوی و عقیدتی کارکنان نیروی انتظامی، افزودند: به هر میزان در این جهت سرمایه گذاری شود باز هم کم است؛ این مساله را باید جدی بگیرید.

این مرجع تقلید با تاکید بر این که نیروی انتظامی‌در مسائل فرهنگی باید حساس باشد، اظهار داشتند: ناجا علاوه بر رسالت تامین امنیت، باید به مسائل اخلاقی و فرهنگی و آداب اسلامی‌هم بیش از پیش توجه کند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به حوادث و آشوب‌های سال گذشته در کشور، افزودند: دشمنان برای حوادث سال گذشته سرمایه گذاری کرده بودند، منتهی با تدبیر نیروی انتظامی‌و سایر نیروها مسائل به درستی مدیریت شد و هزینه مهمی‌هم تحمیل نشد.

ایشان همچنین با اشاره به اتفاق رخ داده برای بعضی از مسئولان، تصریح کردند: ادبیات خوب در تعاملات بسیار موثر است، اگر دو طرف با هم محترمانه و مؤدبانه صحبت می‌کردند، چقدر مساله فرق می‌کرد؛ تدبیر می‌گوید نباید با ادبیات نامطلوب برای خودمان هزینه درست کنیم.

نسخه مناسب چاپ