رئیس قوه قضائیه: برخورد با مفاسد اقتصادی حمایت از سرمایه‌گذاری سالم است ‏
 

سرویس خبر:‌ رئیس قوه قضائیه با بیان این که در آستانه چهل سالگی انقلاب باید ارزیابی صحیحی از عملکرد خود داشته باشیم، نادیده گرفتن پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف از لحاظ فناوری و مسائل راهبردی و مقایسه آن با توسعه ظاهری برخی کشورهای کوچک منطقه را نشانه کوته‌بینی و بی انصافی برخی افراد دانست.

آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، ‏ با بیان این که وجود برخی کاستی‌ها در کشور قابل انکار نیست و باید نقش دشمن خارجی و سوءتدبیرهای داخلی را در همه این کاستیها لحاظ کرد، افزود: اگر بخواهیم به دیده انصاف به چهل سال گذشته نگاه کنیم، ایران به پیشرفت‌های فراوانی دست یافته است. امروز تاثیر جمهوری اسلامی در منطقه، غیرقابل انکار است. استقلال جمهوری اسلامی، ارزان به دست نیامده است. امروز کسی نمی‌تواند به ایران بگوید اگر دو هفته مورد حمایت ما نباشید نابود می‌شوید اما یک کشور مدعی عظمت نظیر عربستان، امروز اینگونه از نزدیکترین دوستان خود مورد خطاب قرار می‌گیرد.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به انجام وظیفه نظام در خدمت رسانی به مردم در طول چهل سال گذشته و دسترسی بسیاری از روستاها و نقاط دورافتاده به خدمات بهداشتی، آب، برق و راه گفت: امروز علاوه بر توجه به کاستی‌ها و عبرت از سوءتدبیرها باید مقاومت و پیروزی خود را نیز مورد توجه قرار دهیم و مردم و مسئولان نیز باید بیش از گذشته هوشیار باشند که دشمن به دنبال وارد آوردن ضربه به استحکام نظام و ایجاد شکاف میان مردم و مسئولان است.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان این که مهمترین کار غربی‌ها هدف قرار دادن معیشت و اقتصاد ملت ایران است، بر ضرورت توجه جدی به این حربه و عملیات روانی دشمن تاکید کرد و گفت: باید مسئولان در جهت حل مشکلات اقتصادی گام بردارند و مردم نیز باید نسبت به عملیات روانی دشمن، هوشیار باشند تا با درایت مسئولان و بصیرت مردم بتوانیم توطئه‌های دشمن علیه نظامی را که بر پایه آزادی و ارزش‌های اخلاقی و دینی بنا نهاده شده است، خنثی کنیم و با افتخار به راه خود ادامه دهیم.‏

رئیس دستگاه قضا، میلاد مسعود حضرت مسیح(ع) را به همه هموطنان مسیحی و مسیحیان سراسر جهان تبریک و تهنیت گفت و با بیان این که جهان امروز تشنه معنویت و آثار آن است، اضافه کرد: جای تاسف است که برخی کشورهای مدعی پیروی از مسیحیت به‌ویژه حکام آنها کاملا برخلاف تعالیم حضرت مسیح(ع) رفتار می‌کنند و مرتکب جنایاتی می‌شوند که به هیچ عنوان مورد تایید هیچیک از پیامبران الهی نیست.

آملی لاریجانی، رفتار کشوری مانند آمریکا و حمایت آن از جنایاتی نظیر کشتار مردم مظلوم یمن را نمونه‌ای از تناقض در ادعای این کشورها نسبت به پیروی از حضرت مسیح(ع) و عمل بر خلاف تعالیم آن حضرت برشمرد و افزود: همه پیامبران الهی برای مقابله با همین جنایات و رذائل مبعوث شده‌اند اما می‌بینیم که امروز کشورهای سلطه با هدف براندازی حکومت‌های مردمی و سوق دادن جوامع به سمت تمایلات خود به انواع جنایات دست می‌زنند.

فرار آمریکا از سوریه ‏

رئیس قوه قضائیه با اشاره به عقب‌نشینی آمریکا از سوریه، این اقدام را «فرار آمریکا» توصیف کرد و گفت: عقب‌نشینی آمریکا در واقع فرار رو به جلو است و امروز با ادعای شکست دادن داعش در حال خروج از سوریه هستند در حالی که همه دنیا می‌داند پیروزی مردم سوریه و شکست داعش صرفا با مقاومت مردم و دولت قانونی سوریه وحمایت‌های جمهوری اسلامی از محور مقاومت انجام گرفته است و اگر این مولفه‌ها وجود نداشت، شکست داعش محقق نمی‌شد.

وی با اشاره به برخوردهای قاطع دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی، این برخوردها را لازم و عادلانه دانست و اضافه کرد: مفسدان باید بدانند که اگر بخواهند به حقوق میلیونها نفر از مردم تعدی کنند، حتما مورد مواخذه و برخورد قرار خواهند گرفت و جمهوری اسلامی اجازه نخواهد داد عده‌ای در فضای متلاطم اقتصادی برای دستیابی به مطامع خود، حقوق و معیشت مردم را هدف قرار دهند.‏

رئیس قوه قضائیه با بیان این که برخی در صدد تبلیغ این معنا هستند که این برخوردهای دستگاه قضایی نشان می‌دهد، سرمایه گذاری در کشور ما امن نیست، تاکید کرد: مقابله ما با مفاسد اقتصادی در واقع حمایت از سرمایه گذاری سالم و ایجاد فرصت‌های برابر است. بر این اساس مجددا تاکید می‌کنم که قوه قضائیه حامی جدی سرمایه گذاری سالم و مشروع در کشور بوده و همواره در صدد رفع موانع سرمایه گذاری است.

دراین جلسه ادامه بحث و بررسی پیرامون «دستور‌العمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه» در دستور کار مسئولان عالی قضایی بود و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضائیه رسید.

نسخه مناسب چاپ