صالحی: رویکرد جدید وزارت ارشاد تقویت حوزه فرهنگی است
ارومیه ـ خبرنگاراطلاعات: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بدو ورود به ارومیه با حضور در باغ رضوان این شهر به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد سپس به همراه استاندار آذربایجان غربی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دیدار کرد.‏

‏ دکتر سید عباس صالحی در این دیدار با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی در وزارت ارشاد و توضیحاتی در این زمینه افزود: امیدواریم در زمینه‌های مختلف بتوانیم رشد را در همه سطوح داشته باشیم.

وی گفت: استفاده از منابع وقف برای تقویت حوزه فرهنگی رویکرد جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

صالحی افزود: در زمینه فضای فرهنگی استان‌ها و برنامه‌های فرهنگی، تصمیم‌گیری‌های خوبی اتخاذ شده است که امیدواریم شرایط بهتری برای هنرمندان فراهم شود.

وی با بیان این که در حوزه فرهنگ و هنر تلاش‌ها بر این است که منابع وامکانات در حوزه‌های مختلف عادلانه توزیع شود ادامه داد: سفرهایی که به استان‌ها انجام می‌شود در زمینه محقق کردن عدالت فرهنگی و توجه به ظرفیت‌ استان‌ها و شهرستان‌ها است.

او با اشاره به تحول در صنعت سینما و تئاتر کشور پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افزود: حوزه نمایش و سینما در بخش‌های مختلف اجتماعی و دفاع مقدس گام‌های مؤثری در سال‌های طولانی گذشته برداشته است که این روند با تداوم فعالیت هنرمندان متعهد همچنان ادامه دارد.

وی با تاکید براین که شناسایی کانون‌های الگو برای مدل‌سازی برای دیگر کانون‌ها آغاز شده است گفت: در زمینه ارتقای کیفی فعالیت‌ها و ایجاد هماهنگی بیشتر در این حوزه، سامانه سجا راه‌اندازی شده است.

امضای تفاهمنامه همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری آذربایجان غربی در دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان، نشست با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرهای ارومیه، ماکو، سلماس، پلدشت، چایپاره، شوط و چالدران در تالار شمس مجتمع فرهنگی و هنری ارومیه و همچنین دیدار با خانواده مرحوم حجت‌الاسلام والمسلمین سپهری، مدیرکل اسبق اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر برنامه‌های وزیر فرهنگ و ارشاد در سفر به استان است.

سید عباس صالحی در این سفر برای دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه شهرهای مهاباد، اشنویه، پیرانشهر، نقده، سردشت، میاندوآب، شاهین دژ و بوکان در سالن آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مهاباد حضور می‌یابد.‏

دیدار با هنرمندان پیشکسوت و حسین افشاری معرق‌کار و احمد‌رضا رحیمی نگارگر ارومیه‌ای آخرین برنامه‌های روز نخست سفر وزیر ارشاد به آذربایجان‌غربی بود.

نسخه مناسب چاپ