اخبار کوتاه
 

قهرمانی پروجا در نیم فصل سری آ و عملکرد لژیونرهای ایرانی

تیم والیبال پروجا توانست در آخرین هفته دور رفت به عنوان قهرمانی نیم فصل نخست سری Aدست پیدا کند.به گزارش خبرگزاری فارس، سیزدهمین هفته از رقابت‌های والیبال سری A ایتالیا پیگیری شد و لژیونرهای ایرانی برای تیم‌های باشگاهی خود به میدان رفتند.تیم‌ مونزا که از حضور امیر غفور بهره می‌برد برابر میهمان قدرتمندش، تیم ترنتینو که قهرمانی در جام باشگاه‌های جهان را در کارنامه دارد با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد تا با ۱۹‌امتیاز در رده ششم بایستد.ترنتینو هم با ۱۱ برد و ۳۳ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی نیم فصل اول رسید.تیم بحران‌زده کاستلانا که از مجتبی میرزاجانپور در ترکیبش بهره می‌برد در آخرین دیدار دور رفت نیز برابر میهمانش آرگوس سورا با نتیجه ۳ بر یک شکست خورد.در این بازی مجتبی میرزاجانپور با کسب ۲۱ امتیاز بهترین بازیکن زمین شد. تیم ورونا در آخرین دیدارش در دور رفت لیگ ایتالیا با نتیجه ۳ بر یک برابر مودنا که هدایتش بر عهده خولیو ولاسکو است شکست خورد. در این بازی محمدجواد معنوی‌نژاد توانست تنها ۷ امتیاز برای ورونا کسب کند، اما مرتضی شریفی فرصت بازی پیدا نکرد.ورونا با هفت برد و ۱۸ امتیاز در رده هفتم قرار دارد و مودنا با ۱۰ برد و ۲۹ امتیاز در رد‌ه چهارم باقی ماند.تیم والیبال سیه‌نا که سعید معروف را از ابتدا در ترکیب داشت در حالی با نتیجه ۳ بر ۲ برابر راونا شکست خورد که در ست پنجم هم از حریفش پیش بود. در پایان دور رفت سیه‌نا با دو برد و ۱۰ امتیاز از جایگاهش در رده سیزدهم تکان نخورد.

تیم پروجا توانست با کسب پیروزی ۳ بر صفر برابر میلانو در آخرین هفته دور رفت به عنوان قهرمانی نیم فصل نخست سری Aدست یابد. در این بازی پروجا با درخشش آتاناسوویچ و لئون توانست یازدهمین بردش را کسب کند و با ۳۴ امتیاز در صدر بایستد.میلانو هم با شش برد و ۲۱ امتیاز به کارش در رده پنجم پایان داد.

استانکو، سرمربی اسبق تیم‌ملی و پرسپولیس درگذشت

سرمربی اسبق تیم‌ملی فوتبال کشورمان و تیم پرسپولیس صبح دیروز در کرواسی درگذشت.به گزارش خبرگزاری فارس، استانکو پابلوکوویچ سرمربی اسبق تیم فوتبال پرسپولیس به دلیل بیماری درگذشت.سایت دایرکت‌نو کرواسی در این باره نوشت که این مربی محبوب در سال ۱۹۳۸ در اشپیلت کرواسی به دنیا آمد و در تیم‌های مختلفی فوتبال بازی کرد. او در سال ۱۹۸۴ برای اولین بار هدایت تیم هایدوک را انتخاب کرد و سال‌ها هدایت این تیم را در اختیار داشت.استانکو آخرین بار در زمانی که هایدوک در رقابت‌های اروپایی در سال ۲۰۱۰ حضور داشت مربیگری کرد. آخرین فصل کاری او در سال ۲۰۱۴ میلادی بود. او در سال ۱۹۹۲ مربی تیم ملی کرواسی بود. او از نظر هواداران کرواسی به گفتن جملات قصار و طنزپردازی‌هایش معروف بود. این مربی سال‌ها در کنار ایویچ کار کرده است.استانکو در فوتبال ایران مربیگری تیم ملی فوتبال ایران و دو باشگاه مطرح پرسپولیس ، سپاهان و داماش گیلان را برعهده داشت. تیم فوتبال پرسپولیس دو قهرمانی در سال‌های ۱۳۷۴ و ۱۳۷۵ را با هدایت او به دست

آورده است.

رکوردی منفی برای یک مربی پرتغالی

مارکو سیلوا به اولین مربی تاریخ لیگ برتر تبدیل شد که با ۳ تیم مختلف در خانه شکست سنگین ۶ بر صفر یا بیشتر را تجربه می‌کند.به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی استار، در آخرین دیدار از هفته هجدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس اورتون در خانه با نتیجه پر گل ۶ بر ۲ برابر تاتنهام شکست خورد. این شکست بد، یک رکورد منفی برای مارکو سیلوا در پی داشت.مارکو سیلوا زمانی که هدایت هال سیتی را بر عهده داشت با نتیجه ۷ بر یک برابر تاتنهام شکست خورد. او همچنین زمانی هم که هدایت واتفورد را عهده‌دار بود، در خانه با شش گل برابر منچسترسیتی شکست خورد تا برای سومین بار این مربی شکست سنگین با شش گل اختلاف را تجربه کند.

نسخه مناسب چاپ