چهل سال
 

از ۱۵ آبان تا ۱۶ دی ۱۳۵۷ به دلیل اعتصاب روزنامه نگاران در همراهی با انقلاب ،روزنامه اطلاعات منتشر نشد.

وقایع انقلاب اسلامی که درستون زیر از نظرتان میگذرد از منابع معتبر خارج از روزنامه تهیه و ارائه شده است.
***
۵دی:
*بنا به گزارش ساواک از اصفهان ، ساعت ۵ و چهل و پنج دقیقه روز ۵دی بمبی وسیله عوامل ناشناس به داخل منزل یکی از افراد شاهدوست و صاحب نمایشگاه لوازم خانگی واقع در خیابان خاقانی اصفهان پرتاب که بلافاصله مشارالیه کشته شده است .
* در ساعت ۱۹ مورخ ۵دی یک نفر موتورسیکلت سوار ناشناس یک عدد نارنجک دست ساز را در محل استقرار یکی از واحدهای فرمانداری نظامی اهواز واقع در باغ ملی اهواز پرتاب و متواری گردید .
مامورین با تعقیب موتورسیکلت سوار وی را دستگیر کردند .
*از ساعت ۹شب در نقاط مختلف شهرستان ایلام عده ای ناشناس اقدام به تیراندازی کردند.
* از صبح روز ۵دی عده ای در حدود پنج هزار نفر از اهالی کرمان در مسجد جامع اجتماع ودر ساعت ۱۱ اقدام به راهپیمایی و تظاهرات در خیابان های شهر کردند.
تظاهرکنندگان بعد از راهپیمایی به مسجد مراجعت و در مسجد حسین جلال کمالی و محمدجواد حجتی کرمانی برای حاضران سخنرانی کردند . همچنین در رفسنجان مردم بعد از تجمع در مسجد جامع شهر اقدام به تظاهرات و راهپیمایی کردند.
* صبح روز جاری شیخ عبدالوهاب قاسمی با تعدادی د رحدود ۵۰ نفر به منظور همدردی و پشتیبانی از متحصنین به دادگستری ساری مراجعه و ضمن سخنرانی مختصر یادآور شد بین ۳تا ۵ روز به دولت ومقامات مسئول فرصت داده می شود که زندانیان ما را آزاد نمایید چنانچه در این مدت زندانیان آزادنشوند دست به اقدامات خشونت آمیز خواهند زد و از توپ وتانک نیز هراسی ندارند .
* بنا به گزارش ساواک ، ساعت ۱۹:۴۵ عده ای منزل ستوان یکم ناصر رحیمی المانیه افسر سابق شهربانی رامسر که اخیرا به رضاییه منتقل گردیده را با استفاده از مواد نفتی و لاستیک به آتش کشیدند .
* بنا به گزارش ساواک بابل ، شب گذشته اعلامیه دست نویس با این مضمون که حسن اکبری مرزناک به وسیله شش نفر دستگیر شده است در شهر توزیع گردیده است .
در اعلامیه از مردم خواسته شده برای آزادی ایشان تلاش کنند. سازمان مزبور افزوده است که مسجد کاظم بیک مرکز فعالیت قشریون مذهبی و محل نصب اعلامیه های مضره و انتشار شایعات و کانون اجتماعات تظاهرکندگان است .

code

نسخه مناسب چاپ