ترکیه: سیاست های غلط اعراب خلیج فارس، هزاران زن و کودک یمنی را به کشتن داده است
سرویس خارجی: وزیر خارجه ترکیه در سخنانی کم سابقه اعلام کرد: سیاست ها و اقدامات اشتباه و غلط برخی کشور های عرب حاشیه خلیج فارس ، هزاران زن و کودک بیگناه یمنی را به کشتن داده است.
«مولود چاووش‌اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه در همین رابطه در سخنانی تاکید کرد : این سیاست‌های اشتباه برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بود که منجر به کشته و قربانی شدن هزاران زن و کودک بی‌گناه یمنی شد.
وی در ادامه افزود: ترکیه از نمایندگان کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی درخواست کرده است تا در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۰ دی ماه) برای برگزاری جلسه‌ای با موضوع بحران یمن، در استانبول گردهم آیند.
در چنین شرایطی، روزنامه کانادایی «گلوپ اند میل» در گزارشی فاش کرد که علیرغم تیره بودن روابط میان عربستان و کانادا اما همچنان صادرات سلاح این کشور به ریاض ادامه دارد.
در تحولات میدانی یمن نیز، ائتلاف سعودی در ۱۷ نوبت ، آتش‌بس در استان «الحدیده» را نقض کرد. به گفته منابع خبری، مزدوران متجاوز سعودی هشت گلوله خمپاره به محله‌های مسکونی و مقرهای نیروهای انصارالله در منطقه «الواحه» در شهر الحدیده شلیک کردند و تیراندازی‌های پراکنده‌ای از سوی این نیروها با سلاح‌های سبک و نیمه سنگین از مقرهایشان در منطقه «۲۲ می» و شرق شهر «الشعب» به مناطق مختلف در این شهر صورت گرفت.از سوی دیگر، رسانه‌های یمنی نیز از حملات مشترک پهپادی و توپخانه‌ای یمنی‌ها به مراکز تجمع مزدوران عربستان در جبهه «نِهم» در «صنعا» خبر دادند.
یک منبع نظامی گفت: در پی این حملات، خسارات سنگینی به متجاوزان و مزدوران وارد شد. نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن همچنین حملات مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی به تعدادی از تپه‌ها در جبهه «القرن»، در بخش «نهم» صنعا را دفع کردند و شماری از آنها را به هلاکت رساندند.
از سویی، در استان «الجوف» یمن نیز ارتش و کمیته های مردمی ۱۰ مزدور عربستان را به هلاکت رساندند و شماری دیگر را زخمی کردند.

نسخه مناسب چاپ