کوتاه از سراسر جهان
 

ترامپ: من بیچاره شب کریسمس تنها در کاخ سفید منتظر دموکرات‌ها هستم !

فارس: رئیس‌جمهوری آمریکا در توییتی گلایه‌آمیز گفت تنها در کاخ سفید منتظر است تا بلکه دموکرات‌ها با او برای ساخت دیوار در مرز مکزیک توافق کنند. دونالد ترامپ دوشنبه شب همزمان با جشن‌های سال نو میلادی در این کشور، با لحنی گلایه‌آمیز گفت همچنان در کاخ سفید انتظار می‌کشد تا بلکه دموکرات‌ها در موضع خود تجدید نظر کرده و با او برای تخصیص بودجه برای ساخت دیوار در مرز مکزیک، کنار بیایند.ترامپ نوشت: من تنهای تنها در کاخ سفید هستم، بیچاره من منتظرم تا دموکرات‌ها بازگردند و در مورد مسئله فوق‌العاده ضروری امنیت مرزی، توافق کنند.

حمله با اتوبوس به مردم در چین، ۵ کشته بر جا گذاشت

فارس: فردی مسلح در چین با سرقت یک دستگاه اتوبوس و ورود به میان جمعیت، پنج نفر را کشت و ۲۱ نفر را زخمی کرد.پلیس چین اعلام کرد، یک فرد مسلح به چاقو یک دستگاه اتوبوس را در استان «فیوجیان» در شرق چین سرقت و به سمت جمعیت حمله کرد. طبق اعلام پلیس، مهاجم دستگیر شد و زخمی‌شدگان هم به بیمارستان منتقل شدند. نیروهای پلیس در حال بررسی و تحقیق در خصوص انگیزه و علت اصلی این حادثه هستند.

سخنگوی وزارت خارجه چین: آمریکا درباره جاسوسی هایش توضیح دهد

ایسنا: سخنگوی وزارت خارجه چین از دولت آمریکا خواست نسبت به افشاگری اخیر ویکی لیکس در خصوص درخواست آمریکا برای خرید تجهیزات جاسوسی برای سفارتخانه‌های خود در جهان توضیح دهد. هوآ چونیینگ گفت: پرسش این است که چرا سفارتخانه‌های آمریکا در جهان اینقدر تجهیزات جاسوسی پنهانی می‌خرند؟ این واکنش دولت چین بعد از آن مطرح شد که برخی اسناد انتشار یافته از سوی وبسایت افشاگر ویکی‌لیکس مربوط به “لیست خرید سفارتخانه‌های آمریکا” شامل بیش از ۱۶ هزار درخواست تامین کالا از سوی سفارتخانه‌های آمریکا در سراسر جهان، فاش کرد که این اقلام شامل درخواست برای خرید تجهیزات جاسوسی هم می‌شوند.

خنثی شدن حمله تروریستی به واتیکان

مهر: تدابیر امنیتی در رُم و واتیکان در آستانه کریسمس، تشدید شده و در همین رابطه چندین حمله تروریستی خنثی و عاملان آنها نیز بازداشت شدند.رم و شهر واتیکان مقر رهبر کاتولیک های جهان از دوشنبه یعنی یک روز پیش از عید کریسمس تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته اند.بیش از ۲۰۰۰مامور پلیس و نیروی امنیتی به همین منظور در مکان های پر تردد شهر رم، پایتخت ایتالیا و در مقابل بسیاری از بناها و امکان گردشگردی مستقر شده?اند.میدان سن پترو در واتیکان که کلیسای پیتر مقدس مُشرف به آن است، بیشترین توجه را از نظر ملاحظات امنیتی به خود جلب کرده است، به نحوی که حضور ماموران پلیس در این میدان بسیار چشمگیر و بیشتر از نقاط دیگر شهر گزارش شده است.

نسخه مناسب چاپ