خطوط انتقال خدمات رفاهی؛ بلای جان جاده‌های روستایی ارومیه
ارومیه ـ خبرنگار اطلاعات: شرکت‌های پیمانکار اجرای پروژه‌های گازرسانی و آبرسانی با استفاده از فضای بی‌تفاوتی متولیان راه‌ها، جاده‌های روستایی ارومیه را در معرض تخریب و ویرانی قرار داده‌اند و متأسفانه مدیران راهداری فقط تماشاگر هستند.

جاده‌ها به عنوان مهمترین ارکان توسعه هر شهر شناخته می‌شوند. این جاده‌ها برای احداث و راه‌اندازی به صرف زمان و هزینه هنگفتی نیاز دارند و به جرأت می‌توان گفت که جاده‌سازی اگر پر هزینه‌ترین فعالیت عمرانی نباشد در زمره پرهزینه‌هاست.

با توجه به همین موضوع مدیران راهداری شرعاً و قانوناً باید از جاده‌های موجود به مانند جان خود حفاظت کنند که متأسفانه اینگونه نیست.

مدیران راهداری در حالی که شاهد تخریب سازه اصلی دهها کیلومتر راه روستایی از سوی شرکت‌های پیمانکاری هستند، هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند.

حفاری در کنار جاده‌ها برای خطوط انتقال گاز و آب امری مرسوم بوده تا اینجای کار اشکالی وجود ندارد.

اشکال زمانی ایجاد می‌شود که شرکت‌های حفار برای تسریع در کار، حفاری را از شانه خاکی جاده انجام می‌دهند به طوری که در برخی از موارد زیر آسفالت نیز خالی می‌شود.

پر واضح است که شانه خاکی به عنوان سازه اصلی راه اگر تخریب شود، دیگر قابل ترمیم نیست و کل راه به دلیل از دست دادن تراکم، دوام قبلی را نخواهد داشت.

جاده روستای حیدرلو به خانشان در ارومیه نمونه بارزی از این بی‌توجهی و بی‌مسئولیتی‌هاست.

این جاده حدود ده کیلومتری متأسفانه بواسطه حفاری غیرفنی برای انتقال گاز، نشست کرده است.

مدیرکل اداره‌کل راهداری حمل و نقل و پایانه‌های استان آذربایجان‌غربی در پاسخ به پیگیری‌های مکرر خبرنگار اطلاعات در ارومیه می‌گوید: ما نمی‌خواهیم جلو توسعه طرح‌های عمرانی را بگیریم!

وی همچنین انگشت اتهام به سمت روستائیان و کشاورزان گرفته و می‌گوید: کشاورزان حریم راه را رعایت نکرده‌اند و ما برای آزادسازی حریم پولی در بساط نداریم. در واقع مدیرکل محترم هنوز متوجه صورت مسأله نشده است.

در این نکته که امکانات رفاهی را باید به روستاها رساند، شکی نیست اما این مدیر، خدمت‌رسانی نهادی دیگر به بهای تخریب و از بین بردن خدمتی مهمتر و اساسی‌تر را که از قضا خود ایشان متولی آن است به جان و دل می‌پذیرد که عاقلانه به نظر نمی‌رسد.

واقعیت این است که کار خبرنگار دیدن و گزارش واقعه و رویداد است و اظهارنظر و نتیجه‌گیری به عهده متخصصان فنی است که انتظار می‌رود این گزارش آغازی باشد برای حفاظت و حراست از راه‌هایی که سرمایه ملی هستند.

نسخه مناسب چاپ