ارسال ۶۰۰ فیلم خارجی به نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش
ساری‌- خبرنگار اطلاعات: مدیر بین‌الملل نهمین جشنواره بین‌‌المللی فیلم وارش از استقبال چشمگیر فیلمسازان خارجی برای حضور در این جشنواره خبر داد و گفت: تاکنون ۶۰۰ فیلم خارجی برای این جشنواره ارسال شده است.

الهه نوبخت افزود: با توجه به این که فراخوان جشنواره ۳۰ روز پیش داده شده بود، به طور میانگین روزانه ۲ فیلم خارجی برای جشنواره ارسال شده است که نشان دهنده درک اهمیت این جشنواره در کشورهای همسایه است.

وی گفت: با توجه به مهلت باقی مانده یک ماهه برای ثبت نام در جشنواره و گستره انتشار فراخوان جشنواره توسط کمپانی‌های بین‌المللی فیلم، تعداد فیلم‌های خارجی جشنواره قطعاً افزایش خواهد یافت.نوبخت با اعلام این که فراخوان جشنواره وارش برای کمپانی‌های بین‌المللی فعال فرستاده شده است، افزود: در بخش بین‌الملل، فیلم‌هایی با شاخص فرهنگی، رفتاری، گفتاری و زیستی مشترک کشورهای حوزه دریای خزر به نمایش در می‌آید.

وی گفت: میراث مشترک کشورهای حوزه دریای کاسپین و کشورهای فارسی زبان محور اصلی نهمین جشنواره فیلم وارش در بخش بین‌الملل است و فیلم‌هایی که در این حوزه تولید می‌شوند آشنایی مخاطبان و جوامع منطقه با میراث مشترک بین کشورهای همسایه را بیشتر می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ