داعش در آستانه سال نوی میلادی‌ قبطی‌های مصر را تهدید کرد
سرویس خارجی: گروه تروریستی داعش همانند سال های گذشته در آستانه سال نوی میلادی ، قبطی‌های مصر را به افزایش عملیات خونین تهدید کرد.

گروه تروریستی داعش با انتشار ویدئویی اعلام کرد : درگیری میان مسلمانان و مسیحیان هرگز پایان نخواهد یافت و داعش از مسیحیان در ایام میلاد مسیح انتقام خواهد گرفت. داعش در این ویدئو اعلام کرد: به زودی به «قاهره» حمله خواهد کرد، خیابان‌ها را مملو از خون و طرفداران داعش در زندان‌های مصر را آزاد می‌کند.این گروه همچنین پاپ «اسکندریه» و اسقف اعظم کلیسای «المرقوسیه» را تهدید به قتل کرد.از طرفی، همزمان با این تهدید، منابع مصری از وقوع یک انفجار تروریستی در نزدیکی خودروی نظامیان مصری در منطقه «العریش» در استان «سینا» خبر دادند.به گفته این منابع، بر اثر وقوع این انفجار ، پنج نفر از نیروهای امنیتی از جمله یک افسر کشته شدند.سخنگوی نظامی مصر اما این خبر را تکذیب کرد.

* سودان

هیات ها، فعالان و نهادهای غیردولتی سودان از مردم خواستند تا در اعتراض به وخامت اوضاع اقتصادی ، مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور در شهر «خارطوم» تظاهرات کنند.در همین راستا فعالان در شبکه های اجتماعی فراخوان هیات ها و نهادهای غیردولتی سودان از جمله “تجمع صاحبان حرف سودان” را برای مشارکت در حرکت به سمت کاخ ریاست جمهوری را بازنشر دادند. این فراخوان از مردم خواسته است تا امروز( دوشنبه) برای درخواست جهت کناره گیری «عمر البشیر»، رئیس جمهوری سودان به سمت کاخ ریاست جمهوری تظاهرات کنند.

در همین حال، «عمر البشیر »، رئیس جمهوری سودان اعلام کرد: سودان از بحرانی کنونی با وجود طرف هایی که از طریق این بحران با سودان می جنگند، خارج خواهد شد.

نسخه مناسب چاپ