غرش موشک‌های بالستیک یمن در آسمان «جیزان» عربستان
سرویس خارجی: ارتش و انصارالله یمن با شلیک همزمان چهار فروند موشک بالستیک «زلزال ۱» به مواضع ارتش سعودی و مزدوران عربستان در استان «جیزان» این کشور و هلاکت شماری آنها، خشم خود را از تداوم نقض آتش بس این رژیم در «الحدیده» یمن نشان دادند.

یگان موشکی ارتش و انصارالله یمن همزمان چهار فروند موشک بالستیک «زلزال-۱»را در پاسخ به نقض مکرر آتش‌بس توسط متجاوزان ائتلاف سعودی به سمت مواضع ارتش و مزدوران عربستان در «جیزان» این کشور شلیک کرد.به گفته منابع امنیتی در این حملات موشکی، شماری از نیروهای ارتش سعودی و مزدوران ائتلاف عربی به هلاکت رسیدند و شماری نیز زخمی شدند. این منابع افزودند: پایگاه ارتش سعودی در کوهستان «قیس»، واقع در استان «جیزان» عربستان نیز در حملات نیروهای یمنی کاملا منهدم شد. از طرفی، رسانه‌های سعودی نیز از هلاکت دوسرباز ارتش عربستان توسط تک‌تیراندازان انصار الله یمن در مرزهای جنوبی خبر دادند. منابع یمنی همچنین از کشته و زخمی شدن بیش از ۱۲۵نفر از مزدوران ائتلاف سعودی در عملیات نظامی مختلف ارتش یمن و انصارالله در ۲۴ساعت گذشته خبر دادند.

در همین حال، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در سخنانی اعلام کرد: ائتلاف سعودی تاکنون ۸۰۰ بار توافق آتش بس در الحدیده را نقض کرده است. سرتیپ «یحیی سریع» تاکید کرد : در صورت تداوم تجاوزات ائتلاف سعودی به یمن، از «سامانه‌های موشکی جدید» در سال جدید میلادی رونمایی می کنیم.

در چنین شرایطی، نشریه آمریکایی « امریکن کانسروتیو » در گزارشی نوشت: واشنگتن با حمایت همه جانبه نظامی از عربستان در این بحران، در کنار جنایتکاران جنگی در یمن ایستاده است و بی شک این پشتیبانی، «منفورترین فصل در تاریخ سیاست خارجی آمریکا» است.

نسخه مناسب چاپ