وزیر ارشاد: دستور ویژه برای تخصیص یارانه مطبوعات صادر شد
سرویس شهرستانها: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تاکنون ۵۰ درصد یارانه مطبوعات تخصیص یافته که در این راستا نامه‌ای به رئیس‌جمهوری، نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ) و واعظی (رئیس دفتر رئیس‌جمهوری) نوشته شده و دستور خوبی در مورد آن داده شده است.

سید عباس صالحی در بدو ورود به استان بوشهر افزود: امیدواریم با این دستور در روزهای پایانی سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه مطبوعات کشور باشیم.

وی گفت:در منابع اعتباری تمرکز به برنامه‌های با پیشرفت بالا به‌ویژه تالارها و مجتمع‌های با پیشرفت فراتر از ۷۰ تا ۸۰ درصد است که از این طریق روند تکمیل آنها در سال آینده سرعت بیشتری پیدا می‌کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:حوزه فرهنگ و هنر در شرایط مالی سختی به سر می‌برد اما با این حال تلاش می‌شود این شرایط مدیریت و مسیر را با کمک گرفتن از بخش‌های مختلف پیش ببریم.

وی اظهارداشت: سایر مجموعه‌ها نیز با کمک‌هایی که می‌توان از فضای استانی و بخش خصوصی گرفت شرایط بهتری پیدا می‌کنند.

صالحی ادامه داد: در استان بوشهر نیز با کمک استاندار و تفاهمنامه منعقد شده بین وزارت فرهنگ و ارشاد و استانداری بوشهر این اتفاق خوب سبب شد پروژه تالار فرهنگی که مردم سال‌های سال در انتظار آن بودند به ثمر بنشیند.

وی ادامه داد: امیدواریم در سفر رئیس‌جمهوری به بوشهر مجتمع فرهنگی هنری بوشهر در مصوبه‌های سفر گنجانده و در سال‌های ۹۸ و ۹۹ به نتیجه برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یادآورشد: این مهم در صورت تحقق یک اتفاق خوب در حوزه فرهنگی استان بوشهر است.

وی افزود: وقتی منابع ملی، استانی، عمومی و خصوصی ترکیب شود بدون شک می‌توانیم در ارتباط با زیرساخت‌های حوزه فرهنگ و هنر امیدوارتر باشیم.

صالحی ادامه داد: برای تکمیل پروژه‌های درحال ساخت چندین هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر یک روزه خود به استان بوشهر با شماری از هنرمندان پیشکسوت این استان دیدار و تالار چند منظوره لیان را با ظرفیت ۷۰۰نفر و اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال به بهره?برداری رساند.‏

نسخه مناسب چاپ