وزیر علوم: برای تقویت ورزش دانشگاهی کوتاهی نخواهیم کرد
وزیر علوم در مجمع سالیانه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی بر ضرورت تقویت ورزش در دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: برای تقویت ورزش دانشگاهی کوتاهی نخواهیم کرد .

به گزارش ایسنا، دکتر منصور غلامی در این جلسه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این فدراسیون جزو مهمی از وزارت علوم است و در راستای بحث‌های تربیتی و ورزشی ایجاد شده و فعالیت می‌کند و بازوی مهمی برای وزارتخانه محسوب می‌شود. غلامی افزود: دانشگاه‌ها توانمندی‌های خوبی دارند و اغلب ممکن است محدودیت‌های مختلفی نیز داشته باشند، اما در زمان انجام کار با تمام توان پای کار می‌آیند. سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه در راستای استفاده بهینه از ظرفیت‌ها، کمک‌هایی را به بحث ورزش دانشجویی می‌کنند. هنوز نمی‌توان گفت ظرفیت کافی برای فعالیت‌های ورزشی دانشجویان داریم.

دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم با بیان این که برای اعزام کاروان ورزشی به رقابت‌های یونیورسیاد ایتالیا با محدودیت‌های مالی مواجه هستیم، در این رابطه گفت‌: مسئولان فدراسیون در اعزام به این رقابت‌ها نگاه حداقلی داشته باشند. وی در حاشیه مجمع سالیانه فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی درباره برگزاری این مجمع، اظهار داشت: در این مجمع برنامه‌های سال آینده فدراسیون‌های ورزش دانشگاهی و در راس آنها یونیورسیاد ایتالیا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و طبیعتا باید با برنامه‌ریزی مناسب و اعزام یک کاروان کیفی نتایج خوب دوره‌های گذشته را تکرار کنیم. بار سنگینی بر دوش داریم و باید تلاش کنیم با وجود مشکلات مالی اعزام کیفی داشته باشیم.

معاون وزیر علوم درباره میزان حمایت این وزارتخانه از فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی، خاطر نشان کرد: همانند دوره گذشته تامین عمده بودجه اعزام بر عهده وزارت علوم است و سازمان دانشجویان نیز در این راه حمایت‌های لازم را خواهد داشت. ما به حمایت‌های سایر بخش‌ها همانند وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک نیز همانند دوره‌های گذشته نیازمندیم زیرا با محدودیت‌های اعتبارات مواجه هستیم و به کمک سایر بخش‌ها نیز نیاز داریم. معاون وزیر علوم، تاکید کرد: شرایط مالی در سال آینده خیلی امیدوار کننده نیست. با این حال ما امیدوار هستیم و نمی گذاریم حوزه ورزش بی پشتوانه باشد، اما باید متناسب با شرایط جلو برویم و برای اعزام نیز به حمایت‌های بخش‌های دیگر نیز نیازمند هستیم. اساس کار ما از یک طرف باید کسب تجربه و از سوی دیگر کسب مقام در یونیورسیاد باشد. اگر کاروان ورزشی ایران نتواند مقام و عنوان‌های خوبی را کسب کند قطعا باعث بی انگیزگی در ورزش دانشگاهی و ضعف خواهد شد. قطعا اگر مثلا ۸۰ نفر را اعزام می‌کنیم باید رتبه خوبی نیز کسب شود تا دانشجویان هر چه‌ بیشتر به سمت ورزش سوق پیدا کنند .

نسخه مناسب چاپ