رئیس جمهوری آمریکا: روابطی بسیار قوی با کره شمالی برقرار کرده ایم
سرویس خارجی: ترامپ چند روز پس از شکست مذاکرات خلع سلاح هسته ای خود با رهبر کره شمالی در ویتنام اعلام کرد:با پیونگ یانگ روابطی بسیار قوی برقرار کرده ایم.
رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد روابط کشورش با کره شمالی «بسیار بسیار قوی» است.ترامپ در ادامه گفت: در صورتی که کره شمالی با آمریکا توافق کند آینده اقتصادی درخشانی پیش روی این کشور قرار خواهد گرفت، اما پیونگ یانگ با داشتن سلاح‌های هسته‌ای هیچ آینده اقتصادی ‌ نخواهد داشت.
از سویی،روزنامه ساندی تایمز انگلیس نوشت : هیات مذاکره کننده آمریکایی در دیدار با همتای کره شمالی خود در ویتنام به خاطر گزارش‌های اطلاعاتی درباره تاسیسات اتمی مخفی در این کشور آسیایی به مشکل برخورد و دلیل اصلی شکست مذاکرات هانوی، این مساله بوده است.این نشریه نوشت: طرف آمریکایی در این نشست تاکید کرد که از وجود این سایت مطلع است و می‌خواهد آن تعطیل شود اما کیم جونگ اون با این درخواست مخالفت کرد که همین موضوع منجر به تعلیق مذاکرات شد.
در تحولی دیگر،وزارت دفاع آمریکا به دنبال گفتگوهای تلفنی میان وزیر دفاع موقت آمریکا با همتای کره جنوبی خود اعلام کرد: واشنگتن و سئول رزمایش‌های مشترک خود موسوم به « حل‌وفصل قاطعانه» و «عقاب جوان»” را متوقف می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ