دهها هزار ایتالیایی علیه سیاست های نژادپرستانه دولت ‌ تظاهرات کردند
 

سرویس خارجی: ده ها هزار تن از معترضان در شهر میلان ایتالیا علیه سیاستهای دولت پوپولیست این کشور که از نظر آنها در حمایت از نژادپرستی است، تظاهرات کردند .

یک مقام ارشد سیاست‌گذاری های مهاجرت در شهر میلان اعلام کرد که تعداد شرکت کنندگان در این تظاهرات که با شعار “اول مردم” برگزار شد، ۲۰۰هزار تن بود .او در توئیتر در پستی خطاب به ماتئو سالوینی، رهبر حزب لیگ شمالی که به عنوان وزیر کشور جلوی ورود کشتی های نجات دهنده مهاجران در دریا را گرفته، نوشت: سالوینی، روی ما حساب کن .این تظاهرات در شهر میلان، پایتخت مالی ایتالیا، در مقابل کلیسای جامع “دوئومو” برگزار شد و با اجرای موسیقی همراه بود . مائوریتزیو لاندینی، رئیس کنفدراسیون کارگریگفت، دولت ایتالیا حامی سیاستهای غلط بوده و با نابرابری ها مبارزه نمی کند.در کانون تظاهرات ایتالیا تاکید بر عدالت و رفتار مشابه با همه انسان‌ها به جای امتیازدهی به ایتالیایی‌ها قرار داشت. شرکت‌کنندگان در تظاهرات مسیری را طی کردند که از میان خیابان‌های مختلف شهر می‌گذشت و در نهایت در مرکز شهر و اطراف کلیسای جامع آن گرد آمدند .

* هلند

جلیقه‌زردها در هلند برای چهاردهمین هفته دست به تظاهرات زدند. جلیقه‌زردها در هلند در چهاردهمین هفته از اعتراضات خود در شهرهای مختلف این کشور از جمله آمستردام، لاهه و روتردام دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان که بیشتر آنها را اعضای گروه‌های راست افراطی در هلند تشکیل می‌دادند، از سیاست‌های دولت این کشور انتقاد کردند. آنها خواستار کاهش مالیات بر ارزش افزوده، حق بیمه همگانی و سن بازنشستگی شدند. در تظاهرات شهر روتردام تظاهرکنندگان از مردم خواستند که با رأی‌ خود در انتخابات ۲۱مارس دولت فعلی هلند را ساقط کنند.

* مونته‌نگرو و صربستان

هزاران نفر از مردم مونته‌نگرو در اعتراض به دولت میلو جوکانوویچ، رییس جمهور این کشور، به خیابان‌ها آمدند. معترضان رییس جمهور را متهم به فساد و سواستفاده از قدرت کردند. در این تظاهرات فعالان مدنی، خبرنگاران و بلاگرها که اعلام کرده بودند وابسته به احزاب سیاسی نیستند، در پایتخت مونته‌نگرو با سر دادن شعار “میلوی دزد” حضور داشتند. همچنین در صربستان نیز هزاران نفر از مردم در اعتراض به حکومت و رییس جمهور این کشور به خیابانها آمدند. آنها حزب حاکم را متهم به نقض آزادی مطبوعات و سرکوب اپوزیسیون کرده و خواستار استعفای الکساندر ووجیچ، رییس جمهور این کشور شدند و از دولت خواستند که شرایطی را برای برگزاری انتخابات آزاد و منصفانه فراهم کند.

نسخه مناسب چاپ