قطر: هیچ ارزشی برای امارات قائل نیستیم
سرویس خارجی: «احمد الرمیحی»، مدیر دفتر رسانه ای وزارت خارجه قطر در واکنش به سخنان «انور قرقاش»، وزیر مشاور امارات در امور خارجی که از مشارکت سطح پایین «دوحه» در نشست «ابوظبی» انتقاد کرده بود ، خطاب به او گفت: قطر بیش از این برای امارات ارزش قائل نیست چرا که شما بیش از این ارزش ندارید.

«انور قرقاش»، وزیر مشاور امارات در واکنش به مشارکت سطح پایین قطر در نشست سازمان همکاری اسلامی که این دوره آن در ابوظبی برگزار شد ، در حساب توئیتری خود نوشت: این اقدام قطر، نشانگر انزوای این کشور است.

پس از این توئیت، «احمد الرمیحی»، مدیر دفتر رسانه ای وزارت خارجه قطر نیز بلافاصله به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد: سطح مشارکت هیات های قطری در نشست های بین المللی به اهمیت کشورهای میزبان بستگی دارد و ارزش امارات در همین حد بود و ما بیش از این برای شما ارزش قائل نیستیم. الرمیحی در ادامه تاکید کرد: آن‌چه اهمیت دارد این است که در خانه خودتان (ابوظبی) به غیر قانونی بودن تحریم ومحاصره تاکید کردیم.

در چنین شرایطی، «لولوه الخاطر»، سخنگوی وزارت خارجه قطر در مصاحبه با «دیلی صاباح» ترکیه در پاسخ به سوالی درباره طرح ضد ایرانی آمریکا و عربستان برای ایجاد «ناتوی عربی» گفت: نباید بر اساس خصومت با یک کشور، ائتلاف نظامی ایجاد کرد و این اقدام ، درست نیست.

همزمان، «لئونید ایواشف»، رئیس مرکز مطالعات ژئوپلیتیک روسیه نیز در سخنانی با اشاره به وجود اختلافات شدید میان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس اعلام کرد: اختلافات شدید میان کشورهای عربی به اندازه‌ای زیاد است که آمریکا نمی‌تواند طرح ضد ایرانی «ناتوی عربی» خود را به مرحله اجرا درآورد.

نسخه مناسب چاپ