خط ارتباطی مردم با اطلاعات
استمداد از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

پس از ۳۰ سال که به عنوان نگهبان در ساختمان وزارت کار واقع در خیابان آزادی مشغول به کار بودم، در سال ۸۲ بازنشست شدم و پسرم که دیپلمه است و سربازی‌اش را در نیروی انتظامی گذرانده بود، جایم را گرفت. اما چند سال بعد و در شرایطی که ازدواج کرده و صاحب ۲ فرزند شده بود، او و برخی از دیگر کارکنان وزارتخانه مزبور را به بهانه تعدیل نیرو بیکار کردند که من تا به امروز علیرغم مشکلات فراوان توانسته‌ام به اداره زندگی او و خانواده‌اش کمک کنم، اما با این گرانی‌ها دیگر توان ادامه این کمک‌ها را ندارم و امیدوارم از مساعدت وزیر محترم کار و رفاه اجتماعی برای استخدام دوباره فرزندم، برخوردار شوم.

محمدرضا گرائی

فروش زیرمجموعه‌های شستا اشتباه غیرقابل جبران است

به اعتقاد من فروش حتی یک سهم از سهام شرکت‌های زیرمجموعه «شستا» تأمین اجتماعی به بخش خصوصی اشتباه غیرقابل جبران است و به جای فروش آن‌ها باید به فکر اصلاح نظام مدیریتی و برنامه‌ریزی این شرکت‌ها بود دولت محترم هم به جای پیشنهاد چنین طرح‌هایی بهتر است بدهی‌های کلان‌اش به سازمان تأمین اجتماعی را بپردازد و تعهدات این سازمان را روز به روز سنگین‌تر نکند.

بازنشسته تأمین اجتماعی

اداره گذرنامه اسم «طلا» را تایید نکرد!‌

مدتی پیش نوه‌ام برای تمدید اعتبار پاسپورت‌اش به اداره گذرنامه مراجعه کرد، که پس از انجام کارهای اداری آن، اسم «طلا» را تأیید نکردند و او را به داشتن تأییدیه نام‌اش ملزم ساختند، در حالی که اسم او در کارت ملی و شناسنامه‌اش ثبت شده است. آیا این درخواست ادارة گذرنامه مورد تأیید سازمان ثبت احوال کشور است؟ امیدواریم مسئولان ذی‌ربط در این زمینه پاسخگو باشند، زیرا این‌گونه برخوردهای غیرمنطقی باعث دلسردی و ناامیدی جوانان آینده‌ساز کشورمان می‌شود.

حاتمی از تهران

تقاضا عفو محکومان به کمتر از ۵ سال حبس

جا دارد مسئولان ذی‌ربط در مورد عفو رهبری زندانیان محکوم به زیر ۵ سال حبس که نیمی از دوران محکومیت خود را گذرانده‌اند، اقدام‌های لازم را انجام دهند.

جعفر یارمحمدی ـ‌ اندرزگاه ۲ ندامتگاه شهید لاجوردی

خرید میوه و خشکبار شب عید را تحریم کنیم!

با توجه به افزایش بی‌رویه قیمت میوه، آجیل و شیرینی خوب است خرید آن‌ها برای ایام نوروز را تحریم کنیم و مانند سال‌های دور با یک استکان چای به پذیرایی از میهمانان بپردازیم.

هموطنی از نظرآباد کرج

صداوسیما شفاف‌سازی کند

از سازمان صداوسیما تقاضا می‌شود در خصوص هزینه کرد بودجه خود در مواردی مانند حق‌الزحمه مجریان و مدعوین برنامه‌ها، اطلاع‌رسانی و آن را برای مردم شفاف‌سازی کنند تا هموطنان‌مان بدانند که بودجه این سازمان چه‌قدر است و در چه کارهایی هزینه می‌شود؟

بیننده تلویزیون از اصفهان

ضرورت بازسازی گورستان ظهیرالدوله تجریش

در گورستان ظهیرالدوله تجریش شمار قابل توجهی از بزرگان ادب و هنر کشورمان مدفون هستند که جا دارد شهرداری منطقه یک تهران و اداره اوقاف شمیرانات با مرمت و بازسازی این محل، امکان دیدار علاقه‌مندان از گورستان یاد شده را فراهم آورند.

از اهالی تجریش

توزیع سهمیه‌ای گوشت از طریق تعاونی‌های مصرف

برای کمک به کاهش قیمت گوشت مصرفی مردم پیشنهاد می‌شود دولت و سازمان‌های مسئول برای کارمندان، کارگران و بازنشستگان سهمیه ماهانه گوشت در نظر بگیرد و آن را به قیمت مصوب و از طریق تعاونی‌های مصرف آنان توزیع کند.

م، محمدی ـ ساری

حتی یک نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشکده بیکار نمانده است

معاون آموزشی وزارت علوم گفته‌اند فارغ‌التحصیلان مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی بیکارند، که این حکم کلی، درست نیست کما این‌که از سال ۷۴ تا ۹۰ حدود ۱۰ هزار نفر از دانشکده غیرانتفاعی صنایع ایران فارغ‌التحصیل شده‌اند که حتی یک نفر آنان تاکنون بیکار نمانده است.

دانش‌آموخته دانشکده صنایع ایران

نشانی مراکز ترک سیگار را هم چاپ کنید

از این‌که ضمیمه جامعه روزنامه اطلاعات به اهمیت ترک سیگار پرداخته است، سپاسگزارم و تقاضا دارم در صورت امکان نشانی کلینیک‌ها و مراکز ترک سیگار را هم بنویسید تا داوطلبان آن بدانند که به کجا باید مراجعه کنند؟

خانم شهروند از تهران

خط ارتباطی:

نشانی مراکز ترک سیگار و از جمله مراکز وابسته به شهرداری در سایت‌ها وجود دارد و با توجه به محل زندگی می‌توان به یکی از آن‌ها مراجعه کرد.

نادیده گرفتن قانون منع استخدام بازنشستگان دولت

عدم اجرای برخی از مصوبات نمایندگان مجلس به معنای نادیده گرفتن زحمات و وقت آنان است، وزارت ورزش و جوانان پاسخ دهد چرا قانون ممنوعیت استخدام بازنشستگان دولت را به اجرا نمی‌گذارد و با این کار قشون جوانان بیکار را نادیده می‌گیرد؟

محمودی

پروژه جاده کرج ـ قزوین به کجا انجامیده است؟

حدود ۳ سال پیش با تبلیغات فراوان در صداوسیما از ساخت پروژه بسیار بزرگ شامل صدها تالار و رستوران و امکانات رفاهی و تفریحی در جاده کرج ـ قزوین خبر دادند و از متقاضیان خواستند با حداقل ۶ میلیون تومان آورده سهامدار آن پروژه شوند لطفاً مسئولان ذی‌ربط پاسخ دهند که سرنوشت پروژه مزبور به کجا انجامیده و آیا به عاقبت طرح‌هایی مانند نگین ‌غرب منجر شده است؟

تلفن به خط ارتباطی

تعداد پزشکان کشور یک‌سوم استانداردهای جهانی است

طبق استانداردهای جهانی ۵ر۳ پزشک به ازای هر هزار نفر جمعیت باید وجود داشته باشد، حال آن‌که که این آمار در ایران حداکثر ۳ر۱ پزشک به ازای هر هزار نفر جمعیت و به‌عبارت دیگر یک‌سوم از استانداردهای جهانی کمتر است. با توجه به اهمیتی که بخش بهداشت و درمان دارد، انتظار می‌رود مسئولان نسبت به آموزش پزشکان مجرب بیش از پیش همت گمارند. البته کمبود پزشک بیشتر در شهرهای کوچک و روستاها نمود دارد که امید است بخش درمان مانند مهندسی که جزو ۵ کشور اول دنیا هستیم، ارتقاء یابد.

زهیر عباسی

قدردانی از یک پزشک حاذق در رامسر

جا دارد از زحمات بی‌دریغ و دلسوزانه دکتر خلیلی برای مداوای بیماران خود در رامسر تشکر و قدردانی کنم. با وجود مراجعه به چند پزشک متأسفانه از مداوای بیماری خود ناامید شده بودم که توسط این پزشک حاذق توانستم سلامت خود را بازیابم.

تلفن به خط ارتباطی از رامسر

چرا شرکت مخابرات آبونمان دریافت می‌کند؟

مدتی است که به حکم دیوان عدالت اداری دریافت آبونمان از مشترکان تلفن ثابت باطل اعلام شده است، اما متأسفانه شرکت مخابرات تهران همچنان از مشترکان‌اش آبونمان دریافت می‌کند.

مهین کاسب

سهمیه‌بندی گوشت بر اساس تعداد اعضای خانوارها

به‌منظور ساماندهی اقلام تنظیم بازار از قبیل تخم‌مرغ و گوشت‌های قرمز و مرغ،‌ به دولت محترم و مسئولان سازمان برنامه‌و‌بودجه پیشنهاد می‌شود به تعداد اعضای خانوارها برایشان سهمیه و یا کالا‌برگ ارزاق در نظر بگیرند. متأسفانه بلاتکلیفی در زمان توزیع اقلام تنظیم بازار باعث هرج‌و‌مرج، سردرگمی و اتلاف‌وقت اکثر خانواده‌ها شده است و در ضمن بی‌قانونی در توزیع سبدهای حمایتی دولت باعث پایمال‌شدن حق تعداد زیادی از افراد جامعه و بخصوص اقشار ضعیف می‌شود.

شهروندی از رضوان‌‌شهر اصفهان

پیش‌فروش اینترنتی خودرو مشکل‌ساز است

پیش‌فروش خودرو به صورت آنلاین و اینترنتی به‌دلیل عدم دسترسی بسیاری از متقاضیان به سیستم‌های پرسرعت اینترنت، بزرگترین اجحاف در حق آنان است. این‌گونه ثبت‌نام ها برای پیش‌خرید خودرو باعث رونق بازار دلالان، نمایشگاه‌داران و شرکت‌های وابسته به خودروسازان می‌شود و افراد عادی و نیازمندان واقعی باید بعد از مدتی به قیمت گرانتر صاحب خودرو شوند.امیدواریم دولت محترم و مسئولان صنعت خودروسازی کمی هم به فکر آسایش و رفاه مردم باشند.

متقاضی خرید خودرو

نسخه مناسب چاپ