مردم زابل، از مزایای گاز بهره‌مند شدند
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: طرح گازرسانی به زابل از خانه یک شهید آغاز شد.

استارت گازرسانی به زابل در مراسمی با حضور احمدعلی موهبتی استاندار سیستان‌و‌بلوچستان، عدل هاشمی جانشین رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، دهمرده نماینده مردم سیستان‌و‌بلوچستان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان از منزل شهید پنجه‌کوبی زده شد.

استاندار سیستان‌و‌بلوچستان در مراسم بهره‌برداری از پروژه گازرسانی در منزل شهید پنجه‌کوبی زابل در خصوص پروژه گازرسانی به منطقه سیستان اظهارداشت: به دلیل اینکه بستر انتقال گاز توسط خط لوله فراهم نبود و مراحل اجرا زمانبر بود به جهت تحقق دستور رئیس جمهوری مبنی بر تامین گاز به منطقه سیستان به وسیله CNG فراهم شده است.

احمدعلی موهبتی گفت: حدود ۱۰۰۰ واحد مسکونی با همین لوله‌کشی قابل گازرسانی است که منزل شهید پنجه‌کوبی به‌عنوان نخستین واحد گازرسانی شد.

وی اعتبار گازرسانی برای استان را ۷۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: گازرسانی شهرستان‌های خاش، میرجاوه و مناطقی از سراوان هم از همین اعتبار انجام خواهد شد که اسناد آن آماده مناقصه است و تا یک ماه آینده پیمانکار آن تعیین خواهد شد که امیدواریم شرایط عملیات گازرسانی به سمت خاش و شهرستان‌های اطراف هم در اوایل سال آینده فراهم شد.

سرپرست شرکت گاز سیستان‌و‌بلوچستان هم در این مراسم اظهارداشت: به منظور تسهیل در گازرسانی به شهر زابل، گازرسانی به این شهر با روش سی ان جی توسط شر کت گاز استان و از محل بودجه سال ۹۳ انجام و به عنوان سومین طرح در کشور با ظرفیت ۲۵۰۰ متر مکعب در ساعت در این منطقه به بهره‌برداری رسید.

رضا پنجابی افزود: این طرح قابلیت گازرسانی به ۴۰۰۰ خانوار را دارا است که مطابق فازبندی پیش‌بینی شده در ۳ فاز این خانوار‌ها زیر پوشش قرار خواهند گرفت.

نسخه مناسب چاپ