سخنگوی وزارت کشور: ۹۸ حزب وضع خود را با قانون جدید تطبیق دادند
سخنگوی وزارت کشور گفت: در اجرای قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی تعداد ۹۸ حزب تایید و مجوز ادامه فعالیت دریافت کرده اند.

به گزارش ایرنا، سید سلمان سامانی با اشاره به اجرای قانون جدید احزاب اعلام کرد: در اجرای قانون نحوه فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، کمیسیون ماده ۱۰ وضع احزاب موجود در کشور را با شرایط مندرج در قانون جدید تطبیق داده است که نهایتا تعداد ۹۸ حزب تائید و مجوز ادامه فعالیت را دریافت کرده اند.

وی در ادامه افزود: این احزاب می‌توانند در مجمع عمومی‌خانه احزاب که ۲۳ اسفند ۹۷ برگزار می‌شود شرکت کنند و در تشکیل ارکان خانه احزاب مشارکت داشته باشند. قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس و هماهنگی استانها تصریح کرد: ۹۸ حزب یاد شده از یارانه خانه احزاب که در قانون بودجه پیش‌بینی شده است، بهره مند خواهند شد.

در خبری دیگر، دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب گفت: هیچ حزب و تشکلی را منحل نمی‌کنیم. «حمید ملانوری» افزود: هر گروهی که وارد فرآیند تطبیق با قانون جدید احزاب نشده‌ باید دوباره وارد مرحله درخواست پروانه شود، ما هیچ حزب و تشکلی را لغو و منحل نمی‌کنیم اما تا زمانی که تأیید نشده‌اند، فعالیتشان غیرقانونی است.

از سویی، فریبا نظری‌ پورکیایی، مشاور امور بانوان و خانواده وزارت کشور اعلام کرد: برای تحقق سهمیه ۳۰ درصدی انتصاب مدیران زن در دستگاه‌های اجرایی این مهم در ادارات تابع وزارت کشور و استانداری‌ها افزایش قابل توجهی یافته است.

نسخه مناسب چاپ