تولیت آستان قدس رضوی: در آینده فقیر و نیازمند نخواهیم داشت
 

مشهد- خبرنگار اطلاعات: تولیت آستان قدس رضوی گفت: زمینه‌های شکل‌گیری تمدن اسلامی که در گام دوم رهبر معظم انقلاب برای ما ترسیم کرده‌اند، کاملا دست یافتنی است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در آیین رونمایی الگوی محرومیت‌زدایی و اهدای ۸۰۰ سری جهیزیه به زوجین جوان که در تالار قدس کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، افزود: این حرکت امروز جلوه‌ای از همراهی نهادهای مسئول در حوزه محرومیت‌زدایی است و نتیجه این هم‌افزایی محرومیت‌زدایی از کشور است.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: شما با امید به آینده نظامی برخاسته از دین، اراده ملت و نظام مردمسالاری دینی را که پرچمدار سعادت دنیایی و اخروی که می‌خواهد تمدنی به‌نام استقلال، آزادی و مردم سالاری دینی رقم بزند را ایجاد کرده‌اید .

رئیسی اظهار داشت: برای جوانانی که جنگ را تحمل کردند، مردمی که در برابر همه سختی‌ها امروز با نشاط مقتدرانه در منطقه و جهان به این نقطه رسیده‌اند، این جامعه دست‌یافتنی است، چراکه به اعتراف همه دشمنان، دست برتری از آن انقلاب است.

تولیت آستان قدس رضوی قدرت امروز آمریکا را در حال افول دانست و تاکید کرد: اینکه قدرت آمریکا در حال افول است، یک تحلیل نیست، بلکه یک خبر محسوب می‌شود که نشانه‌های این خبر بسیار روشن است.

وی افزود: با وجود همه شرایط، ما به برکت امام رضا(ع) جامعه خود را در حال پیشرفت و طی کردن قله‌های تعالی می‌بینیم، هر کس اتکا به خدا ندارد و خود را محتاج دست بیگانگان می‌بیند، سخت در اشتباه است، چراکه مشکلات ما به دست خودمان حل می‌شود.

او ادامه داد: همه می‌دانند و باید بدانند دستان توانای جوانان گرهگشای مشکلات بوده که با اتکا به ظرفیت‌های عظیم مادی و معنوی است، این امر محقق می‌شود و در پرتو نام امام رضا(ع) جریان گسترده خدمت را می‌توان رقم زد .

تولیت آستان قدس با بیان اینکه فقر و فساد زیبنده نظام اسلامی نیست، ادامه داد: چراکه جامعه ما می‌تواند با این نیروی جوان از بسیاری مشکلات عبور کند .

وی با اشاره به اینکه سخن از جامعه بدون محروم گزاف نیست؛ متذکر شد: سخن از جامعه بدون گرسنه سخت نیست، امروز الگوی محرومیت‌زدایی آستان قدس بنا دارد، نه فقط در یک معاونت، بلکه در تمام بخش‌ها به محرومیت‌زدایی بپردازد.

رئیسی اظهار داشت: تمام بخش‌های اقتصادی و فرهنگی به دنبال توانمندی محرومین هستند و امیدواریم همه حوزه‌ها در آستان قدس از این محرومیت‌زدایی مهم بتوانند الهام بگیرند.

معاون محرومیت‌زدایی آستان قدس رضوی هم در ادامه این مراسم گفت: همزمان بودن اهدای ۸۰۰جهیزیه همزمان با نیتی همراه بوده که این شروع زندگی همزمان با یک فصل جدید در اقدامات ما در محرومیت‌زدایی باشد.

حامد صادقی تاکید کرد: اقدامات ما در حوزه محرومیت‌زدایی مبتنی بر حضور مردم و زوجین است، می‌خواهیم زوجین حاضر به این برنامه نگاهی عمیق داشته باشند و میداندار تحول منطقه خود به سمت پیشرفت باشند.

نسخه مناسب چاپ