اخبار کوتاه داخلی
 

ثبت نام کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی آغاز شد

وزارت ورزش و جوانان تاریخ ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی را اعلام کرد.به گزارش خبرنگار مهر، بنا بر اعلام وزارت ورزش و جوانان ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون کشتی از صبح امروزچهارشنبه ۱۵ اسفندماه به مدت ۱۰ روز کاری و تا پایان وقت اداری (ساعت ۸ تا ۱۶) روز ۲۸ اسفندماه در محل فدراسیون کشتی انجام می‌شود.تاکنون از امیررضا خادم، علیرضا دبیر و حمید بنی تمیم به عنوان سه گزینه اصلی رقابت در مجمع عمومی فدراسیون کشتی یاد شده است. البته مجید خدایی و علیرضا حیدری هم چندی پیش تمایل خود را برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی اعلام کرده بودند.

کشتی پهلوانی وارد بازی‌های المپیک اروپایی ۲۰۱۹ شد

کشتی پهلوانی ایران به عنوان یکی از رشته‌های نمایشی وارد بازی‌های المپیک اروپایی ۲۰۱۹ شد.به‌ گزارش ‌ایسنا، علیرضا حیدری، رئیس فدراسیون جهانی کشتی پهلوانی اخیراً سفری به کشور بلاروس داشت که با مسئولان ورزش این کشور به توافق رسید تا کشتی پهلوانی را به عنوان یکی از رشته‌های نمایشی در بازی‌های المپیک اروپایی ۲۰۱۹ برگزار کنند. معمولاً رشته‌های نمایشی زمانی در بازی‌های المپیک یا بازی‌های آسیایی یا اروپایی به نمایش در می آیند که کاندیدای اضافه شدن به این بازی‌ها به عنوان رشته اصلی در دوره‌های بعد خواهند شد و در صورت رایزنی و حمایت مسئولان ورزش ایران با دستگاه‌های بین‌المللی ورزش، این شانس برای کشتی پهلوانی وجود دارد که به عنوان یک رشته اصلی و صاحب مدال به بازی‌های بین‌المللی آینده اضافه شود.دومین دوره بازی‌های اروپایی در سال ۲۰۱۹، تابستان امسال به میزبانی مینسک پایتخت بلاروس برگزار می‌شود. اولین دوره این بازی‌ها سال ۲۰۱۵ به میزبانی باکو آذربایجان برگزار شد.

وزنه برداری ایران قهرمان جام فجر شد

تیم ملی وزنه برداری ایران قهرمان رقابت‌های بین المللی وزنه برداری جام فجر شد.به گزارش خبرگزاری فارس رقابت‌های بین‌المللی وزنه‌برداری جام فجر گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو پیگیری شد که در نهایت تیم ملی وزنه برداری ایران موفق شد عنوان قهرمانی را بدست آورد.در آخرین روز این مسابقات هاشمی و داوودی در اوزان ۱۰۹ و ۱۰۹+ عنوان قهرمانی را بدست آوردند.تیم ملی ایران با ۷ر۴۶۱ امتیاز قهرمان شد. تیم وزنه برداری آلمان با ۳۶۲٫۵ امتیاز در رده دوم ایستاد. کیانوش رستمی هم در صدر ۱۰ وزنه بردار برتر این رقابت‌ها ایستاد.

مهناز افشار:کمترین کارم حضور درورزشگاه است

مهناز افشار بازیگر سینمای ایران گفت: برای حمایت از تیم فوتبال بانوان فقط نمی‌توانم مصاحبه کنم یا در فضای مجازی مطلب بگذارم.به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال بانوان ایران در دومین دیدار تدارکاتی خود در ورزشگاه آرارات تهران به مصاف تیم بلاروس رفت و با نتیجه یک به ۲ شکست خورد.مهناز افشار بازیگر سینمای ایران یکی از تماشاگران این مسابقه بود. وی درباره حضورش در ورزشگاه گفت: وقتی روی مسئله‌ای حساس هستم، وظیفه دارم آن را اجرا کنم. نمی‌توانم فقط در توئیتر مطلب بگذارم و یا مصاحبه کنم.

زمانی که درباره حمایت از بانوان حرفی می زنم کمترین کار این است که حمایتم را عملی کنم.وی افزود: اینکه اینجا هستم و بازی تیم ملی را می‌بینم خیلی هیجان‌انگیز است و واقعاً حال آدم خوب می‌شود. کمترین کاری که می‌توانستم انجام بدهم این بود که در ورزشگاه حضور یابم.

نسخه مناسب چاپ