اندیشکده بروکینگز: مذاکرات‌ هانوی به دلیل غرور رهبران آمریکا و کره شمالی شکست خورد
سرویس خارجی: اندیشکده آمریکایی بروکینگز در گزارشی اعلام کرد: غرور بیش از اندازه رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی منجر به شکست خوردن مذاکرات هسته ای آنها در «هانوی» ویتنام شد.

این اندیشکده با بیان این که با توجه به شکاف بزرگ انتظاراتی که میان ایالات متحده و کره شمالی وجود دارد اساسا نباید نشست دوم میان ترامپ و اون برگزار می شد،گفت: هر دوی این رهبران، از غرور و اعتماد به نفس بسیار زیاد رنج می برند وشکست هانوی مدل ضعیف این گفتگوها را برجسته کرد و بخشی از کار این دو کشور را نشان داد که درآن فرآیند در پیش گرفته شده به دلیل غرور بیش از اندازه تضعیف شد بر‌اساس این گزارش، فرصت استفاده ازاین نشست برای وادارکردن کره شمالی برای کنار گذاشتن برنامه هسته ای از میان رفت.

بروکینگز گفت: ترامپ به ظاهر آماده ارائه یک اعلامیه صلح بود که دست کم پایانی نمادین برای جنگ دو کره را نشان می داد ومی توانست به خلع سلاح منتج شود.

‌از سویی،رئیس جمهوری آمریکا توقف مانورهای نظامی کشورش با کره جنوبی برای امتیاز دادن به کیم جونگ اون را تکذیب کرد و گفت: این رزمایش ها در دیدارم با کیم جونگ اون هرگز مورد بحث قرار نگرفت.«مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا هم گفت:من به تلاش‌هایم برای یافتن راه‌حل‌هایی به منظور برگزاری مذاکرات آتی با کره‌شمالی ادامه‌ می‌دهم.

نسخه مناسب چاپ