روسیه، آمریکا را‌ تهدید به مقابله به مثل در موضوع موشکی کرد
سرویس خارجی: سفیر روسیه در واشنگتن ضمن تهدید آمریکا به مقابله به مثل در موضوع موشکی، اعلام کرد: اگر آمریکا موشک‌هایی که می‌توانند تمامی اروپا را هدف قرار دهند در منطقه مستقر کند، مسکو نیز چنین خواهد کرد.«آناتولی آنتونوف»: در صورتی که آمریکا موشک‌هایی که می‌توانند اروپا را هدف قراردهند در منطقه مستقر کند، روسیه احتمالا ناچار خواهد شد تا موشک‌هایی را مستقر کند که می‌توانند تمامی این قاره را هدف قرار دهند.

وی گفت:ما بسیار نگرانیم که پس از تصمیم ایالات متحده مبنی بر خروج از پیمان آی‌ان‌اف، موشک‌هایی در اراضی متحدان اروپایی مستقر شوند که در این صورت ما مجبور خواهیم شد که موشک‌های خودمان را مستقر کنیم و شما خواهید دید که آنها تمامی کشورهای اروپایی را پوشش خواهند داد.

«دیمیتری مدودف» نخست وزیر روسیه نیز گفت: برای آسوده شدن خیال همه لازم است تا زرادخانه‌های هسته‌ای آمریکا به خاک این کشور برگردانده شده و تمامی زیرساختارهایی که برای استقرار آنها در خاک اروپا به وجود آمده هم از بین برده شوند. از سویی، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در واکنش به امضای دستور توقف اجرای پیمان موشکی از سوی رئیس جمهوری روسیه، از آمادگی واشنگتن برای مذاکره با مسکو درباره کنترل تسلیحاتی، در صورت رعایت شروط مشخصی خبر داد.از سوی دیگر،نشریه آمریکایی نشنال اینترست نوشت: اعلام شتابزده ترامپ در مورد پیروزی بر داعش یک اشتباه بزرگ سیاست خارجی وی بود و بدون شکست طرح جهادی داعش، این ایدئولوژی شکست ناپذیر باقی می ماند.

در تحولی دیگر،روسای کمیته‌های اطلاعات، امور خارجه و نظارت مجلس نمایندگان آمریکا در نامه هایی به سرپرست دفتر ترامپ و وزیر خارجه آمریکا خواستار ارائه اطلاعات تماس و دیدار ترامپ و پوتین شدند.

در چنین شرایطی،رئیس‌جمهوری آمریکا در واکنش به اعلام آغاز تحقیقات کمیته امور قضایی مجلس نمایندگان درباره فساد و تخلفات احتمالی او، ضمن اعلام همکاری با کمیته مذکور، تحقیقات درباره این موضوع را «حقه‌بازی» خواند و گفت: من همیشه با همگان همکاری کرده‌ام. مساله قشنگ در این پرونده این است که هیچ تبانی وجود ندارد، این یک شوخی است آن هم یک شوخی زشت سیاسی.

نسخه مناسب چاپ