رئیس مجلس‌:‌‌ رسانه‌ها‌توجه مردم را به موضوع محیط زیست جلب کنند
رئیس مجلس از رسانه‌ها خصوصاً تلویزیون خواست توجه مردم را به موضوع محیط زیست جلب کنند.

علی لاریجانی دیروز پس از کاشت یک اصله درخت در محوطه پارلمان به مناسبت روز درختکاری در جمع خبرنگاران گفت: ما باید به مساله محیط زیست توجه داشته باشیم، زیرا کشور ما در شرایطی است که خصوصاً در شهرها نیازمند فضای سبز هستیم.

وی ادامه داد: کشور ما با مشکل کم آبی مواجه است، بنابراین باید به سمت ترویج درختکاری برویم و خصوصاً درختانی بکاریم که زمینه تولید آن قوی باشد.

لاریجانی ادامه داد: یکی از کارهایی که در مجلس روی آن تاکید شده مساله آبخیزداری است تا از بارش باران استفاده مطلوب شود و منجر به سیل نشود. در بخشی از مناطق این ابتکار عمل وجود داشت که در کنار آبخیزداری نهال‌کاری باشد و این امر در بهبود شرایط خاک مؤثر است و منجر به فضای سبز خواهد شد.

جلسه هیأت امناء دانشگاه صنعتی شریف

از سوی دیگر، دومین جلسه هیأت امناء دانشگاه صنعتی شریف در سال ۹۷ با حضور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی،محمدرضا عارف رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

در این جلسه، لاریجانی با تقدیر از فعالیت های اثربخش دانشگاه صنعتی شریف بر توسعه روابط بین‌المللی دانشگاه و امکان همکاری با دانشگاه‌های معتبر کشور چین تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: هوش مصنوعی، ارتباطات سیار و عملیات مالی الکترونیکی از جمله مواردی است که دانشگاه صنعتی شریف می‌تواند در آن زمینه‌ها با دانشگاه‌های چین همکاری های مشترکی انجام دهد.

خودروسازها باید به قیمت قراردادها متعهد بمانند

خبر دیگر آن که رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان این که «این کمیسیون خودروسازها را مکلف کرده است به قیمت قراردادها متعهد بمانند»، اعمال نظارت دستگاه‌های نظارتی را در کاهش مشکلات مردم و جلوگیری از سوء استفاده‌ها موثر دانست.

داوود محمدی اظهار داشت: بی‌تردید فارغ از مسائلی که باعث افزایش قیمت و تورم ناگهانی شده است، دستگاه‌های نظارتی می‌توانند برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌ها اقداماتی را انجام دهند. عمده این وظیفه اکنون برعهده سازمان تعزیرات حکومتی است که به عنوان یک مرجع قانونی می‌تواند اعمال نظارت کند؛ البته دستگاه‌های دیگری مثل قوه قضائیه و سازمان بازرسی هم می‌توانند در این زمینه ایفای نقش کنند.

این نماینده مجلس یادآور شد: ما به عنوان کمیسیون اصل ۹۰ در این باره ورود کردیم؛ البته ما به طرز کار دستگاه‌های دیگر رسیدگی می‌کنیم. مشخصاً در رابطه با خودروسازان چندین جلسه تشکیل شده که ثمرات خوبی هم داشته است و خودروسازان مکلف شدند برابر قراردادهای قطعی با مردم و علی‌رغم افزایش قیمت‌ها تعهدات سابق را با همان قیمتی که در قرارداد مقطوع شده بپردازند. آنها مقید شدند هرچه سریعتر نسبت به ایفای تعهداتشان اقدام کنند.

نسخه مناسب چاپ